Дешева рибка – погана юшка: як за не сплачені аліменти розрахувалася автомобілем добропорядна полтавська родина

аліменти

Життя дуже часто карає тих, хто з якихось причин намагається обійти закон і отримати зиск. Навіть усвідомлюючи велику ризикованість таких сумнівних «операцій». Після сьогоднішньої публікації в «ПП» про те, як за не сплачені аліменти у одного з полтавців судові виконавці забрали автомобіль, до редакції зателефонувала жінка і розповіла свою повчальну історію, яка має безпосереднє відношення до публікації.

Ірина, так відрекомендувалася читачка, лише сьогодні з публікації «ПП» дізналася, що її родина позбулася автомобіля, який заарештували судові виконавці.  Легковик мають продати і виплатити аліменти незнайомій ним жінці з дитиною.

«Жодного відношення до історії із несплатою аліментів ані я, ані мій чоловік, не маємо. Ми виховуємо дитину, живемо дружно і були дуже й неприємно здивовані, коли дізналися, що нашу автівку збираються продати,  щоб сплати 30 тисяч гривень аліментів, які заборгував своїй колишній родині невідомий нам житель обласного центру…».

Історія, яку розповіла Ірина, зайвий раз переконує в тому, що, як кажуть театрали, якщо рушниця у першому акті спектаклю висить на стіні, то у другому вона обов’язково вистрелить. Так сталося і з родиною К. Чоловік Ірини недавно купив у полтавця С. легковика за п’ять тисяч доларів США. Проте, покупці родина раділа недовго. Одного дня чоловіка Ірини, який їхав за кермом авто, в Полтаві зупинили поліцейські і заявили, що на легковик накладено арешт і вони мають забрати його і доставити на штраф площадку. Чоловіка висадили з авто, наче в казці одразу ж з’явився евакуатор, автівку завантажили і вивезли.

За несплачені аліменти розраховуватиметься чужа родина

«Ключі і всі документи на машину залишилися у нас. Але машину нам ніхто не хотів повертати. Не допомогло навіть і те, що ми найняли адвоката, – переказує далі свою історію пані Ірина. – І от сьогодні раптом читаємо, що нашу машину вже будуть продавати за не сплачені аліменти…».

Як з’ясувалося, автомобіль Ірина та її чоловік купили «неофіційно» – за дорученням. Тобто, формально автомобіль залишився у власності його попереднього хазяїна. Але незабаром, коли в обласному центрі почалася «облава» на злісних неплатників аліментів, виявилося, що той заборгував колишній дружині 30 тисяч гривень несплачених на дитину грошей. Через те, що аліментник по документах має у власності автомобіль, за рішенням суду його і вилучили…

«Виходить, що покарано не аліментника, а нас, – бідкається Ірина. – Ми заплатили йому за автомобіль п’ять тисяч доларів, але тепер не маємо ні грошей, ні автомобіля. Колишній власник автівки не постраждав, адже гроші отримав, і його колишня дружина так само отримає виплату, коли автомобіль продадуть. Усім добре, крім нас…».

Хотіли як краще, а вийшло, як завжди, погоджується пані Ірина, котра тверезо дивиться на ситуацію і добре розуміє, що довести факт покупки майже не можливо. Сподіватися на порядність аліментника – власника автомобіля, який мав би повернути Ірині та її чоловіку гроші, теж не доводиться. Якщо той не платив аліменти власній дитини, то проблеми чужої родини йому, очевидно, не болять. Ірина сподівається, що документи на автомобіль, які залишилися в них, таки знадобляться при продажу, і по них хтось прийде. Тоді, можливо, щось в цій повчальній історії зміниться. А, можливо, й ні…

Олександр Брусенський

Так судові виконавці увозили спірний автомобіль

Фото ГУ юстиції в Полтавській області.