Детективи НАБУ закінчили розслідування справи керівників «Полтавафарм»

Сьогодні стало відомо, що Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням депутата Полтавської обласної ради, керівника Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» Валерія Прядка та заступника начальника відділу безпеки цього підприємства Руслана Гнєздова. Як уже повідомляла «ПП», скандал навколо керівництва КП «Полтавафарм» спалахнув наприкінці травня 2017 року, коли правоохоронці затримали Р. Гнєздова при спробі передати хабара в 270 тисяч гривень одному із працівників поліції Полтавщини. Хабар начебто мав прискорити отримання підприємством продовження дозволу на торгівлю кількома аптеками «Полтавафарм» нарковмісними ліками. Наступного дня було затримано і В. Прядка, якого з Полтави відвезли до Києва, де Солом’янський райсуд звільнив його та його підлеглого з-під варти під заставу у сумі близько 80 тисяч гривень.

На останній сесії Полтавської облради в червні В. Прядко не був. Натомість депутатам запропонували прослухати його телефонне звернення. Воно стосувалося висловлювань лідера фракції СДП (С. Капліна) на адресу нардепа Ігоря Мосійчука, який був присутній в залі і, на переконання В. Прядка, організував його переслідування.

Керівник САП Назар Холодницький сьогодні на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив про закінчення розслідування справи В. Прядка і Р. Гнєздова. Їх звинувачують у наданні неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, вчиненому за попередньою змовою групою осіб за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.

Олександр Брусенський

На фото В. Прядко під час звіту в Полтавській облраді про діяльність КП «Полтавафарм. 2017 р. Фото автора.