Дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради відбулася попри спроби «активістів» її зірвати

Дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради

Сьогодні на 10.00 була призначена чергова дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради сьомого скликання, що мала розглянути близько 70 питань життєдіяльності міста.

Серед найважливіших – харчування дітей у навчальних закладах, заборона вимагання незаконних пожертв у лікувальних закладах, внесення змін до показників міського бюджету, передача водогону в с. Яківці територіальній громаді. Серед найрезонансніших – знесення прибудови до колишнього кінотеатру ім. І. П. Котляревського та виділення коштів на демонтаж незаконних споруд…

Дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради могла й не відбутися

До початку дев’ятнадцятої сесії Полтавської міської ради
С. Чередніченко (ліворуч із мегафоном) та І. Головатий (у центрі) під дверима сесійної зали.

Проте напередодні виникли великі сумніви в тому, що дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради відбудеться: будівлю Полтавської міської рали пікетували приватні підприємці з ринку «Полімпекс», а в самому приміщенні під дверима до актової зали зібралося чимало чоловіків під керівництвом «громадського активіста» й лідера обласного осередку Соцпартії Сергія Чередніченка. Нагадаємо: це саме він намагався зірвати засідання виконкому, заявляючи, що секретар міської ради, в. о. міського голови Олександр Шамота користується «незаконною» печаткою міської ради, бо «законну» так і не віддав екс-мер Олександр Мамай (Див. ПП: “Апаратну нараду виконкому Полтавської міськради спробували зірвати активісти від опозиції”). А його партійний бос, голова СПУ Ілля Кива особисто приїжджав до Полтави підтримувати О. Мамая та брав участь у прес-конференції останнього.

Схоже, цього разу Сергій Чередніченко був налаштований рішуче: він не лише привів із собою «активістів», а й прихопив мегафон.

Саме з нього, тільки-но відкрили двері до сесійної зали, С. Чередніченко став закликати О. Шамоту показати печатку, а також усі дозвільні документи на її виготовлення. «Активісти» щільним кільцем оточили трибуну, яку окупував С. Чередніченко.

Дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради
О. Терела заспокоює “активістів”

Начальник поліції Міста Олександр Терела, який спробував щось пояснити «громадським активістам», отримав від них рішучу відсіч. А С. Чередніченко поцікавився в Терели, за скільки його купили.

Дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради
На трибуні – С. Чередніченко.

Коли у залі з’явився секретар міської ради, в. о. міського голови О. Шамота, ще один місцевий «активіст» Ігор Головатий намагався не пропустити його до столу президії. Але О. Шамота все ж пройшов на місце головуючого й, попри галас, крики, оголосив, що дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради відкрита. Й одразу ж надав слово полтавцям, які прийшли на сесію та записалися на виступи. Отож С. Чередніченко змушений був замовкнути. Але вистачило його ненадовго: тільки но головуючий нагадував виступаючим про необхідність дотримуватися регламенту, він умикав мегафона та заявляв, що О. Шамота «не чує людей», «затикає рота громадськості» тощо. Дійшло й до особистих образ: С. Чередніченко, якого, вочевидь, вивела з рівноваги незворушність головуючого, став тикати йому й обзивати самозванцем, брехуном тощо. Коли ж О. Шамота спробував трохи заспокоїти й охолодити свого опонента та по-дружньому назвав його Серьожою, той обурився такою неповагою.

Дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради: від “цирку” до компромісу

Такий «цирк» тривав досить довго. І полтавці, які прийшли до депутатів зі своїми проблемами (вони всі різні, але вимагають негайного реагування: будівництво котельні, ремонт будинку, що тріщить, знесення кіоску тощо), змушені були озвучувати їх під галас, крики та сирени чередніченківського мегафону.

Аж раптом до зали увійшли підприємці, які протестували на вулиці. Цим було байдуже, що люди саме виступають: головне – привернути до себе увагу.Однак О. Шамота не повівся й на цю провокацію та запропонував підприємцям підійти до мікрофону та виступити. Натовп відверто розгубився. Такого повороту подій мітингувальники не чекали. Першим оговтався С. Чередніченко, який одразу почав кричати: «Не треба їм виступати!» Справді, не для того людей позвали під міськраду та в сесійну залу, щоб домовитися з владою та знайти компроміс. Їхнім завданням було дестабілізувати ситуацію в сесійній залі та зірвати сесію.

Дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради
Ось у таких умовах, під крики й галас, працюали депутати.

Зрештою, депутати вирішили відкласти розгляд «скандальних питань (зокрема знесення кіосків). О. Шамота запропонував підприємцям у понеділок сісти за стіл переговорів, щоб знайти компроміс. Ті погодилися. І хоча Сергій Чередніченко закликав їх залишитися в залі, вийшли.

Після 20-хвилинної перерви дев’ятнадцята сесія Полтавської міської ради продовжила роботу вже в нормальних умовах.

Зінаїда МАТЯШОВА.

Фото автора