Краса врятує світ

Дитячий майданчик в Полтаві

Звичайна дев’ятиповерхівка у звичайному мікрорайоні Полтави. Звичайні газони з рослинністю, що відділяють будинок від тротуару. Звичайний тротуар між проїжджою частиною вулиці і газонами… Аж раптом погляд зупиняється на неймовірній композиції з казкових персонажів, розташованій на газоні, прямо під вікнами багатоповерхівки. Місцеві мешканці встигли вже звикнути до цих фігурок, а той, хто бачить їх уперше, мимоволі зупиняється й милується справжніми витворами людської майстерності. Мова йде про дитячий майданчик.

Білі лебеді в кокетливих капелюшках, що вигинають свої довгі шиї, сова, що дивиться на вас здоровезними очима, патлатий чорний пес невідомої породи з карнавальн моюаскою на морді та ще купа невідомо яких тварин із невідомо якої казки. А ось і гостинно відчинені ворота, які наче запрошують до казкового садочка, де живуть добрі гноми, ляльки й кішечка, що примостилася на вершечку димаря. А напроти, через тротуар — яскраво розмальоване казкове авто господаря цього чарівного царства, який, здається, тільки-но відлучився у своїх справах.

Дитячий майданчик в Полтаві
Олександр залюбки порається на крихітному клаптику землі у себе під вікнами.

Аж ось з’являється і справжній господар цих, хочеться сказати, малих архітектурних форм. Представився Олександром, пояснив: він – слюсар за спеціальністю (що, певно, означає майстер на всі руки). Працював колись на заводі «Знамя», тепер пенсіонер.

дитячий майданчик
Дитячий майданчик в Полтаві ( був. Грушевського, 12)

— Я для себе це зробив, щоб під вікнами було гарно, я живу на першому поверсі, — киває він на розмальовану стіну будинку, де зображені герої радянського мультфільму «Ну, постривай!» — Правда, картину малював не я, попросив знайомого художника. А машину змайстрував власноручно для дітей, щоб на газон не лізли. Одного лебедя в мене були вкрали: продали в дитсадок, щоб гроші заробити. Но я не обіжаюсь, хай буде дітям радість. Собі ж зробив нового. А одна дєвочка недавно тут проходила, постояла, подивилася і сказала, що тут должна буть водічка. Тож я вирішив зробити фонтанчик. На тому тижні приходьте, подивитесь, думаю, дитячий майданчик получиться непогано.

Дитячий майданчик на Мотелі
Усе це – фантазія й творчість однієї небайдужої людини!

Дитячий майданчик на Грушевського – оазис прекрасного

 

Час від часу біля казкової експозиції зупиняються перехожі.

«Это ж надо, сколько фантазии у человека, сколько труда он вложил! Уникальный человек… Обязательно напишите про него, — просить мене жінка років 60. — Он единственный такой, на всю Полтаву. Мы ходим тут часто и всякий раз любуемся: какую красоту творит человек»!

Дитячий майданчик в Полтаві
Ось таких казкових героїв можна побачити на був. Грушевського, 12.

Кажуть, краса врятує світ. Може, це й перебільшення, але в наш час суцільного негативу людям особливо потрібні такі оазиси прекрасного! Вони роблять нас добрішими, повертають у дитинство, дарують відчуття затишку, миру і безпеки. Приходьте й ви на вулицю Грушевського, 12, подивіться на цю красу, не пожалкуєте!

дитячий майданчик
Малеча зазвичай спиняється біля авто й просить «покататися».

Сергій МИКОЛЕНКО.

Фото автора.