Для чого Володимир Гройсман прибув на Полтавщину?

Володимир Гройсман

Сьогодні глава українського уряду Володимир Гройсман прибув на Полтавщину з робочою поїздкою. Це вже друга робоча поїздка Прем’єр-міністра України в Полтавську область. Нещодавно, як відомо, він відвідав Горішні Плавні, де ознайомився з роботою тамтешніх гірнмчо-збагачувальних підприємств. Тепер Володимир Гройсман оглянув газові свердловини державного холдингу «Укргазвидобування» поблизу села Сенчі Лохвицького району.

Після ознайомлення з роботою з видобутку газу він заявив, що Україна має всі можливості вже 2020 року організувати стільки видобутку газу, щоб повністю наша країна стала незалежною від поставок блакитного палива з-за кордону.

Володимир Гройсман вірить у газову незалежність України

«Ми відновимо зростання добичі українського газу. Це дасть можливість Україні не залежати від імпорту газу і дасть можливість зробити ціни всередині країни дешевше, ніж вони сьогодні є на природний український газ Ми сьогодні живемо 726 день без єдиної краплини російського газу. Це означає, що ми стаємо енергонезалежними. Але дуже важливо, щоб в середньостроковій перспективі, а я ставлю завдання щоб до 2020 року ми повністю забезпечили добичу 20 млрд. куб. і жодної краплини не закуповувати за кордоном…», – заявив глава уряду Володимир Гройсман .

Одночасно Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ повідомляє, що за даними науковців, Україна має 276 млрд. м3 підтверджених запасів газу (140 родовищ). Загальний потенціал родовищ – втричі більший – 923 млрд. м3. Протягом останніх десятиліть Україна лише знижувала обсяг видобутку власного газу, в тому числі через низку політичних рішень. Позитивна динаміка видобутку газу була зафіксована у 2016 році. Загальний обсяг видобутку минулого року становив 14,6 млрд. кубометрів…

Олександр Брусенський