Допитливий юнак привіз із Києва 35 книг та інші подарунки відомих людей

Цього літа Ельчін Садаєв перейшов до 11 класу Кобеляцького НВК №1. Талановитий юнак займається музикою, цікавиться минувшиною рідного краю, зокрема, вивчає життя наших видатних земляків. Ельчін – неодноразовий переможець конкурсів у номінації «Музична література» та член громадської організації «Кобеляцький краєзнавець».
Нещодавно хлопець їздив до столиці, щоб поспілкуватися з творчими людьми та земляками. Із подорожі привіз 35 книг та інші пам’ятні речі, які передав Кобеляцькій районній бібліотеці та місцевому музеєві літератури і мистецтва.

Так, у Києві він зустрівся з актором Тарасом Кирейком (знімавсь у фільмах «Гріх», «Жменяки», «Важко бути богом», «Злочин з багатьма невідомими» та інших), сином нашого славетного земляка, композитора Віталія Дмитровича Кирейка. Ельчін кілька років листувався спочатку з композитором, а згодом – і з Тарасом.

А ще хлопець завітав до Євдокії Несторівни, дружини письменника, лауреата Шевченківської премії, уродженця Миргорода Анатолія Дімарова. Вона розповіла багато цікавого про творчий доробок чоловіка, показала колекцію каменів і килим із зображенням коня, який подарував йому Нурсултан Назарбаєв. У Національній філармонії Е.Садаєв зустрівся з відомою бандуристкою Тамарою Гриценко. Вона передала для Кобеляцького музею концертну сукню, платівки з музичними творами, фото. Валентина Данилівна Гончар, як завжди, щиро зустріла гостя з батьківщини чоловіка. Вона нині пише книгу, в основі якої записи (щоденники) Олеся Гончара.

Незабутнє враження на нього справили відвідини одного з кращих видавництв України «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» й спілкування з головним редактором, поетом Іваном Малковичем. Для хлопця така зустріч була корисною ще й тому, що Ельчін Садаєв самотужки освоює комп’ютерну верстку книг.

Відбулася також зустріч із Дмитром Павличком. Після розмови Ельчін отримав у подарунок збірку всесвітньо відомого поета, громадського діяча, політика. І, звичайно ж, фото на згадку. Анатолій Збанацький, син відомого українського письменника Юрія Збанацького, подарував допитливому досліднику творчості батька його та свою книги.

Отже, юнакові буде про що розповісти друзям, однокласникам після літніх канікул. А відвідувачі районної бібліотеки та музею літератури і мистецтва зможуть побачити всі дарунки, які хлопець привіз зі столиці.

Леонід МИТЬКО,

голова громадської організації «Кобеляцький краєзнавець».

На фото: Е. Садаєв із Є. Н. Дімаровою; Т. Гриценко; Д. Павличком та А. Збанацьким.