Дороги місцевого значення з 2018 року передадуть на баланс ОДА

дороги

Процес децентралізації в Україні зачепив не лише перерозподіл владних повноважень органів управління, але й… дороги. Зокрема, місцевого значення.

З 1 січня 2018 року дороги місцевого значення перейдуть від Служби автомобільних доріг України під опіку облдержадміністрацій. Приміром, Полтавській ОДА передадуть понад 7 тисяч кілометрів таких доріг.

Таку новину вчора повідомили в прес-службі Служби автомобільних доріг у Полтавській області (https://new.pl.ukravtodor.gov.ua). Її речники сповістили, що «В Міністерстві інфраструктури відбулася розширена нарада щодо передачі місцевих автодоріг на баланс облдержадміністрацій. У більшості областей замовником робіт з утримання доріг на перехідний період залишаються Служби автомобільних доріг.

На Полтавщині замовником робіт з експлуатаційного утримання дороги місцевого значення визначено Департамент будівництва, містобудування та архітектури Полтавської облдержадміністрації…»

Отже, нагадують дорожники, утриманням та експлуатацією доріг районного і обласного значення відтепер мають опікуватися керівники районів. Там нібито вже створені відповідні робочі групи, які вирішують питання забезпечення проїзду місцевими автошляхами в зимовий період.

«Наша ж служба вже не зможе допомагати розчищати або посипати дороги, оскільки ми діємо в рамках закону і працювати на дорогах, які не знаходяться на нашому балансі, просто заборонено», – коментує ситуацію начальник Служби автодоріг у Полтавській області В.Трояновський.

Олександр Брусенський