«Доступні ліки» для полтавців стають ще доступнішими

Про збільшення попиту на ліки, які в аптеках Полтавщини продаються за урядовою програмою «Доступні ліки» 13 листопада заявив на нараді в Полтавській ОДА директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Учорашньому виступу головного медика Полтавщини передувала нарада у облдержадміністрації, де пару тижнів тому вже розглядали питання щодо реалізації в області програми «Доступні ліки». Тоді було висловлено низку зауважень щодо повільного охоплення населення області програмою, та випадками відсутності в аптеках потрібних ліків. Але вчора В. Лисак запевнив, що ситуація з реалізацією урядової програми «Доступні ліки» на Полтавщині «кардинально змінюється». Приміром, в аптеках на 42% зросла кількість медикаментів, які полтавцям відпускають за цією програмою. Кількість рецептів, що їх виписують у лікарнях для придбання «доступних» ліків, так само зросла. На 18%. Лише за останній тиждень кількість полтавців, які скористалися програмою і придбали в аптеках ліки за урядовою програмою, зросла на 10 тисяч полтавців. Якщо ще два тижні таких було в регіоні 199 тисяч, то на вчорашній день вже 235 тисяч наших земляків «охоплені» урядовою програмою «Доступні ліки». І робота в цьому напрямку триває, запевнив директор департаменту.

Довідка «ПП»:

Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки» та які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою. До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів.

У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями. Реєстр зокрема включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти в Україні з квітня 2017 року.

Переглянути реєстр «доступних» ліків можна за посиланням https://goo.gl/oWD2wM

Олександр Брусенський