Довічно ув’язнені злочинці, яких утримують у Полтаві під посиленою охороною, всілися за швейні машинки

довічно ув’язнені злочинці

У Полтавському СІЗО, що на вулиці Пушкіна, цими днями відкрили виробничу дільницю, де працюватимуть довічно ув’язнені злочинці, засуджені за скоєння особливо тяжких злочинів.

Як повідомили «ПП» в прес-службі Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань, на сьогодні в СІЗО утримують 16 злочинців, засуджених до довічного ув’язнення. Раніше так званих «вишаків» (засуджених, яких приговорювали до «вишки», тобто вищої міри покарання – страти шляхом розстрілу – авт.), уже утримували в Полтавському СІЗО, де для них був обладнаний спеціальний сектор максимального рівня безпеки. Спочатку їх одягали в «розстрільні» смугасті роби. Але згодом одяг «вишаків» змінили: замість смугастих їх переодягли у роби яскравого помаранчевого кольору. Після того, як на Житомирщині для «вишнаів», яким за українським законодавством розстріл замінили довічним ув’язненням, побудували спеціальну тюрму, полтавських бранців перевели туди. Проте 2018 року до Полтави знову відконвоювали партію «вишаків».

У прес-службі управління принагідно нагадали, що з 2 грудня 2014 року Полтавський слідчий ізолятор реорганізовано в державну установу «Полтавська установа виконання покарань (№23)». В УВП №23 передбачено Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань для тримання осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, і сектору максимального рівня безпеки для тримання осіб, засуджених на певний строк. Функції з утримання в СІЗО ув’язнених та засуджених на час слідства та судових розглядів збереглися.

так утримуються довічно ув'язнені злочинці
Сектор максимального рівня безпеки в Полтавському СІЗО. Фото автора.

1 серпня 2018 року у відповідь на численні прохання довічно ув’язнених щодо забезпечення їх роботою в Полтавському СІЗО відкрили швейну дільницю, де працюватимуть довічно ув’язнені злочинці.

В управлінні розповідають, що її обладнали в приміщенні режимного корпусу, де встановили три швейні машинки та оверлок. Поки там працюють троє засуджених до довічного позбавлення волі, які ремонтують спеціалізований одяг. В установі переконані, що такий крок сприятиме гуманізації під час відбуття покарання тими, хто прирік себе на довічне перебування в камерах виправної установи.

«Створення належних умов праці для засуджених до довічного позбавлення волі є одним із пріоритетних завдань керівництва установи, тому що ця категорія засуджених перебуває в умовах повної ізоляції. Тепер довічно ув’язнені злочинці отримали можливість оволодіти новою професією та набувати професійні навички», – вважає начальник СІЗО Олексій Домашов.

Олександр Брусенський

На фото: 1. Працюють довічно ув’язнені. Фото прес-служби Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань.