«Дутий» мільйон для полтавця від дядька Сема

Історію, яка днями сталася з одним із жителів обласного центру, можна без перебільшення охарактеризувати розхожим висловом на кшталт того, що «Без лоха и жизнь плоха». Розповів на своїй сторінці у Фейсбуці чергову повчальну «сагу» для тих, хто прагне миттєво і без зайвих зусиль збагатитися, отримавши мільйон буквально з повітря, речник поліції Полтавщини полковник Юрій Сулаєв.

«Шановні друзі! Не піддавайтеся спокусі заробити миттєво великі гроші. Саме на людській жадібності й бажанні миттєво розбагатіти побудовані всі шахрайські схеми. Чергова із них до вашої уваги!

Днями до поліції звернувся полтавець. Чоловік став жертвою шахраїв, яким він перерахував періодичними платежами близько 25 тисяч доларів США. Легенда злочинців полягала в тому, що чоловік виграв в лотерею США 1.000.000 доларів. Про це йому повідомили електронним листом начебто із США. Потім почалися стандартні ігри. Спочатку перерахувати 500 доларів для пересилки чека, потім під різними приводами різні суми: від 1200 доларів до 12 тисяч доларів. І так півроку. Чоловікові навіть чек прислали поштою із захисною сіткою. Він був впевнений, що мільйон доларів його. А коли шахраї виманили все до останньої копійки й “власник чека” повідомив, що грошей більше немає, зв’язок обірвався. Слід зазначити, що спілкувалися особи в соціальній мережі. Писали англійською. Чоловік з Полтави переводив тексти за допомогою Google. Отримував листи із-за кордону. Спілкувався із різними особами, які грали свої ролі. Ось така прикра історія, що сталася через жадібність і особисту халатність. Не знаю скільки ще фактів потрібно наводити, аби кожен зрозумів, що “безкоштовно лише сир у мишоловці…”

Олександр Брусенський