Два реабілітаційні центри у Полтаві примусово позбавили волі своїх пацієнтів

реабілітаційні центри

Прокуратура Полтавської області викрила в Полтаві два реабілітаційні центри, де, за заявами тих, хто там перебував на лікуванні, їх незаконно утримували і позбавили волі.

На реабілітаційні центри в Полтаві прокуратура і поліція вийшли в рамках розслідування кримінального провадження про незаконне позбавлення волі. У стінах двох закладів перебували 60 осіб, які проходили так званий курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності. При опитуванні 20 із них, серед яких одна малолітня дівчина та двоє неповнолітніх хлопців, повідомили, що їх тримали у закладах незаконно, обмежуючи свободу.

Реабілітаційні центри позбавляли волі своїх «клієнтів» – наркоманів і алкоголіків

У прокуратурі повідомляють, що в одному з центрів вільного виходу з приміщення люди не мали, вікна були заґратовані та закриті, доступ свіжого повітря обмежений. Окрім цього, правоохоронцям повідомили, що працівники закладу примусово надавали їм невідомі лікарські засоби. За порушення карали, примушуючи тривалий час стояти на табуретці та забороняючи спілкуватися. Малолітня та неповнолітні особи знаходилися в центрах без дозвільних документів, які підтверджували правомірність їх перебування.

реабілітаційні центри

Тепер всі «пацієнти» центрів – жителі Полтавської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-франківської, Київської, Волинської, Харківської, Львівської, Хмельницької та Херсонської областей після рейду залишили стіни закладів. Діти передані рідним. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Олександр Брусенський

Фото прокуратури Полтавщини