Дзеркало душі тих, хто зупиняє мить

У Полтавському художньому салоні, який традиційно став надійним місцем прихистку та зустрічей творчого бомонду обласного центру, сьогодні знову відкривали виставку. Цього разу на суд полтавців свої творчі доробки виставили члени Полтавської обласної організації Національної спілки фотохудожників України. Як розповів кореспонденту «ПП» відповідальний секретар Полтавської обласної організації НСФУ Сергій Назаркін, це вже друга виставка, яку 2017 року проводять у обласному центрі полтавські фотохудожники.

Спілчани, яких наразі в лавах обласної організації налічується 19 «активних багетів», плідно працюють на творчій ниві і складають потужну конкуренцію своїм колегам з інших регіонів України. У тому числі, і столиці. До речі, недавно головою НСФУ було обрано саме фотохудожника з Полтави Едуарда Странадка, що свідчить про те, що полтавська школа фотомистецтва знана далеко за межами міста на Ворсклі.

За інформацією С. Назаркіна, до відкриття своєї чергової виставки полтавські фотохудожники підготували добре ілюстрований і професійно виготовлений каталог своїх робіт, до якого включено найвдаліші роботи членів Спілки. У сьогоднішній фотовиставці свої роботи представили 15 фотохудожників та п’ятеро кандидатів у члени НСФУ. Якщо перша їхня фотовиставка була присвячена мальовничим пейзажам Полтавщини, то сьогодні гості виставки мали змогу помилуватися майстерно виконаними портретами різних людей. А сама виставка має назву «Портрет, як дзеркало душі», що дуже влучно відображає її тематичне спрямування та внутрішній зміст.

Свої художні світлини виставили на суд глядачів фотохудожники Олександр Шумейко, Володимир Колесник, Володимир Белий, Сергій Говоров, Юрій Зелінський, Микола Кигим, Ілля Назаркін, Андрій Дзюба, Віталій Васильківський, Микола Базалій, Юрко Пошивайло, Володимир Дяченко, Едуард Странадко тощо. Кожна світлина на виставці наповнена глибоким змістом, що підкреслює внутрішній світ тих, хто на них зображений. В кулуарах виставки і самі фотохудожники, і перші відвідувачі, ділилися тим, що професійно виконаний художній фотопортрет із дотриманням всіх канонів фотомистецтва, сьогодні можна побачити дуже рідко. У наш час, коли професійний фотоапарат заміняють мобільні телефони, а майстерність фотографа, яка нагромаджувалася роками, підміняють поверхневі знання про техніку фотографії та, у кращому випадку, бажання зробити «класний» знімок, до такого жанру, як портрет, у багатьох просто не доходять руки. І самі фотохудожники, навіть традиційної «старої» школи, тепер часто, піддавшись спокусі приробітку, не утруджують себе пошуком вдалого ракурсу та гри світла та тіней тощо, що робить фотографію по-справжньому художньою і виразною. Особливо, коли мова іде про портретну зйомку.

Фотовиставка у Полтаві, на думку її організаторів, надасть щире задоволення тим, хто цікавиться художньою фотографією. І, зокрема, портретною зйомкою.

Олександр Брусенський

Фото автора<