Європейці хочуть дати грошей для оновлення тролейбусного парку Полтави

оновлення тролейбусного парку

У обласному центрі вчора підписали угоду про підготовку кредитного фінансування для оновлення тролейбусного парку.

У Полтавській міській раді повідомили про підписання проекту угоди про підготовку кредитного фінансування від Європейського банку реконструкції і розвитку для оновлення тролейбусного парку Полтави. Церемонія підписання відбулася 29 березня, а свої підписи під документом поставили керівник сектору Європейського банку реконструкції і розвитку Марк Магалецький, Полтавський міський голова Олександр Мамай та директор КП «Полтаваелектроавтотранс» Євгеній Зайцев.

У міськраді розцінюють позитивно цю зустріч, адже тролейбусний парк міста потребує оновлення. Сьогодні у Полтаві є 66 тролейбусів та 26 автобусів, повідомляють у КП «Полтаваелектроавтотранс». При тому, що термін експлуатації тролейбуса становить приблизно 10 років, то середній вік полтавських «равликів» уже досяг майже 16 років. Є, приміром, 20 тролейбусів, які мають пробіг понад мільйон кілометрів, що ставить під загрозу безпеку пасажирів.

Проект передбачає масштабне оновлення тролейбусного парку

Правда, остаточного рішення про виділення Полтаві грошей на оновлення тролейбусного парку, ще не прийнято. Сторони лише почали підготовку угоди про виділення кредиту. Тож, підписання документу про наміри є початком роботи з подальшої реалізації проекту оновлення тролейбусного парку Полтави, на що передбачено кредит у сумі 8 мільйонів євро. Керівник сектору Європейського банку реконструкції і розвитку Марк Магалецький зауважив, що цей кредит – довгостроковий, на 13 років.

оновлення тролейбусного парку

 

«Проект передбачає закупку нового складу тролейбусів, приблизно до 50 одиниць – масштабне оновлення тролейбусного парку. Також, ми готові розглядати фінансування необхідних інфраструктурних об’єктів, модернізацію контактної мережі, підстанцій, закупівлю обладнання для утримання тролейбусного парку. Всі ці питання будуть розглядатися в процесі підготовки проекту. В рамках цієї роботи ми визначимо разом з містом, які компоненти будуть входити до пакету фінансування…», – зазначив представник ЄБРР.

За словами М. Магалецького усі підготовчі роботи будуть тривати приблизно 3-4 місяці.

Олександр Брусенський

На фото 1: Марк Магалецький

Фото із Інтернету