Фермери Полтавщини виступили за створення загонів самооборони

Галич

Така пропозиція сьогодні розглядалася у Миргороді, де у районному Будинку культури відбулася зустріч фермерів Миргородчини, учасників АТО, громадських активістів тощо з народними депутатами Єгором Соболєвим та Семеном Семенченком.

Як розповів кореспонденту «ПП» один із організаторів зустрічі, голова громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Віктор Галич, на зустрічі говорили про наболіле для фермерів, та всіх, хто порається на землі. Нині головний їхній ворог – рейдерство та безправ’я. Адже держава не лише не створила надійної законодавчої бази для захисту прав на землю, але й іноді потурає рейдерству і не має дієвого механізму захисту тих, хто виростив врожай, який у них можуть будь-коли відібрати. А постанова уряду про земельні аукціони жодним чином не стимулює фермерів брати участь у цих аукціонах, адже конкурувати з великими агрохолдінгами фермери не можуть.

«Останні події, приміром, у Кропивницькому, де у фермера відібрали землю рейдери і зчинилася навіть перестрілка за землю, продемонстрували, що фермери мають самі подбати про свій захист від рейдерів, – сказав В. Галич. – Полтавщина і Миргородський район, зокрема, не виняток. Ми уже знаємо про випадок, як у нашого товариша-фермера уже скосили сім гектарів зернових. Є і факти побиття фермерів, котрі пручаються рейдерам. Я пропонував на проблему захисту фермерів дивитися глобальніше, адже держава цим питанням не переймається. І запропонував створити не лише загони самооборони на місцевому рівні, а штаб національного спротиву, який міг би координувати зусилля фермерів по протидії рейдерство. Але на зборах вирішили, що це передчасно. Наразі досить місцевих загонів самооборони…».

Учасники зборів домовилися координувати свої зусилля в справі відсічі рейдерським захопленням і об’єднатися в справі захисту інтересів фермерства.

Олександр Брусенський
На фото: В. Галич з керівництвом області.
Фото автора