Двадцятий фестиваль гумору «Карлюка» два тижні даруватиме полтавцям гарний настрій

Двадцятий фестиваль гумору «Карлюка»

Із 2000 року в Полтаві щороку в День сміху врочисто відкривають виставку карикатур «Карлюка». За цей час захід став міжнародним та перетворився з виставки на фестиваль карикатур. Окрім локації в Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) фестиваль гумору «Карлюка» тепер відбувається ще й у Полтавському музеї авіації та космонавтики.

Двадцятий за ліком фестиваль гумору «Карлюка» стартував у Полтаві з невеликим запізненням – 5 квітня. Але від цього не втратив масштабності, яскравості, а головне – гумору.

Об 11. 00 перші відвідувачі завітали в музей авіації та космонавтики на виставку «Карлюка у космосі». На ній представлені 20 робіт космічної тематики. Директор музею Андрій Пушкарев, незмінний організатор «Карлюки» художник Михайло Шлафер, угорський карикатурист Іштван Келемен та Артем Подробаха – виконавець ролі Карлюки – відкрили виставку й привітали гостей свята. Після цього Андрій Пушкарев зодягнув Карлюку в справжній костюм космонавта та «запустив у космос». Принагідно зазначимо, що 4-річний Артемко – вже досвідчений Карлюка, адже цю роль виконує другий рік поспіль.

Двадцятий фестиваль гумору «Карлюка»
Працівниця музею авіації та космонавтики Марина Окара, Андрій Пушкарев та Михайло Шлафер із Артемком Подробахою

О 14.00 фестиваль гумору «Карлюка» врочисто відкрився в художньому музеї. Відвідувачів зустрічали маленький Карлюка та Микола Гоголь (актор Богдан Чернявський).

Фестиваль гумору «Карлюка»
Фестиваль гумору «Карлюка» – це майже 200 карикатур у художньому музеї.

За багато років фестиваль гумору «Карлюка» знайомив із роботами карикатуристів із Великобританії, Росії, Болгарії, Польщі, Словаччини, Туреччини, Азербайджану, Єгипту, Бразилії та інших країн.

Фестиваль гумору «Карлюка»

Цього разу фестиваль гумору «Карлюка» представляє майже 100 робіт угорських карикатуристів

«Ми хочемо, щоб у полтавців та гостей міста був гарний настрій, справжнє свято гумору. Щороку ми представляємо карикатури з різних країн світу. Переглянувши роботи угорських карикатуристів, можна переконатися, що угорці сміються над тими ж проблемами, що й люди в усьому світі. Це екологія, мир, корупція, стосунки між людьми», – говорить організатор виставки Михайло Шлафер.

Фестиваль гумору «Карлюка»

Крім того, фестиваль гумору «Карлюка» знайомить полтавців із 86 роботами художника-карикатуриста, уродженця с. Нижня Ланна Крлівського району Анатолія Василенка. Він понад 30 років працював у всеукраїнському гумористичному журналі «Перець», виступав як ілюстратор книг.

Фестиваль гумору «Карлюка»

Роботи А. Василенка надав відомий полтавський колекціонер Олексій Петренко. «Останнім часом я захоплююся колекціонуванням графіки, зокрема карикатур Карикатури Анатолія Василенка завжди самобутні, дотепні, виконані на високому художньому рівні», – розповів колекціонер.

Щоб роздивитися всі карикатури та збагнути задум авторів, знадобиться чимало часу. Обидві виставки, які об’єднав фестиваль гумору «Карлюка», працюватимуть до 21 квітня.

Зінаїда МАТЯШОВА.

Фото автора.

На фото 1: Іштван Келемен.