Французи хочуть врятувати Полтавщину від сміття?

сміття

Схоже, влада Полтавщини таки переймається питанням боротьби із захаращенням від сміття міст і сіл, де поряд із «офіційними» і давно переповненими сміттєзвалищами сусідствують стихійні звалища, які захаращивають рівчаки, лісосмуги, околиці населених пунктів тощо.

Правда, попри регулярні звіти та запевнення в тому, що «сміттєву» проблему в області таки вирішать, справа десятиліттями тупцює на місці. Хоча, раз у раз чиновники демонструють наміри щось зробити із сміттям. І вкотре говорять про будівництво сміттєпереробного заводу. Зокрема, в обласному центрі. Так, 11 лютого 2019 року «Полтавські новини» сповістили громадськість про поїздку до Німеччини делегації з Полтави, де начебто обговорювалося питання побудови заводу по переробці сміття.

«11 Лютого 2009 делегація у складі секретаря міської ради Полтави Олександра Козуба, радника міського голови Михайла Шевченка та голови Полтавської районної адміністрації Сергія Антонюка відвідала Німеччину, повідомляє прес-служба Полтавської міської ради. Приводом для робочого візиту до міста Альтенбург став сміттєпереробний завод. Зокрема, зацікавила можновладців спеціальна технологія переробки сміття, що забезпечує механізм самоокупності заводу. Вартість будівництва такого заводу по переробці сміття – до 20 млн. євро. Сам же конкурс по визначенню найкращого проекту сміттєпереробного заводу відбудеться у першому кварталі цього року. Всі пропозиції попередньо будуть розглянуті на засіданнях депутатських комісій…».

Але, справа далі декларацій про наміри не просунулася: на Полтавщині все ще немає жодного сміттєпереробного заводу. Сьогодні з’явилося чергова інформація з цієї теми. Тепер вже від Тимофія Голбана, директора департаменту будівництва, містобудування та архітектури Полтавської ОДА. На своїй сторінці у Фейсбуці посадовець сповістив про добру новину:

«Я не люблю починати пости пафосними словами. Адже мене можуть назвати «Типовим чиновником». Але тут ситуація зобов’язує, бо добра екологія без сміття – це реально те, що ми маємо залишити нашим дітям. Я вже багато разів говорив, що ми розробили Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2017-2021 роки. Уже є реальний інвестор – французька компанія, котра може допомогти збудувати полігон і сміттєпереробний завод. Краще за всіх сьогодні готові Горішні Плавні. Проводимо інформаційну роботу в Пирятині і Полтавському субрегіоні. Найближчим часом необхідно заповнити форму і взяти участь у гранті. Ну а далі… А далі лише залишається тільки орати…».

Олександр Брусенський

На фото Т. Голбан