Ганна Грибан і Олексій Петренко представили полтавцям свої захоплення

У рамках універсальної книжкової виставки-ярмарку «ПОШУК», яка 23 травня почала свою роботу в Полтаві, її відвідувачам презентували так звану Арт-сторінку. Вона знайомить полтавців із творчістю письменників, художників, ілюстраторів книжок тощо. Першими на суд глядачів твори зі своїх приватних колекцій представили відомі полтавські видавці Ганна Грибан та Олексій Петренко.

Ганна Грибан – директор і засновник приватного видавничого підприємства «Художньо-рекламне агентство «Дивосвіт», а Олексій Петренко – засновник і директор найпотужнішого полтавського видавництва ТОВ «АСМІ».

Ганна Грибан і Олексій Петренко партнери, а не конкуренти

Крім успішної професійної діяльності, обоє у вільний час поринають у дивовижний світ захоплень. Як з’ясувалося, Г. Грибан – талановита художниця-ілюстраторка. На виставці вона представила кілька десятків своїх творів, чимало з яких стали ілюстраціями книжок різних авторів. Гостям Арт-сторінки художниця розповіла, що ілюстраціями видань займається давно і професійно. Як художник-ілюстратор Г. Грибан набувала професійних навичок ще під час навчання в Миргородському керамічному технікуму, де опановувала розпис по фарфору, а згодом у Львівському поліграфічному інституті, де отримала професію художника-ілюстратора. Свої ілюстрації в стилі художньої графіки керівник «Дивосвіту» малює… гелієвою ручкою. Техніка не дуже звична в класичному розумінні для народження художніх ілюстрацій. Але майстерне володіння шариковою ручкою дозволяє художниці створювати справжні художні твори.

Про свого колегу О. Петренка вона відгукується з теплотою і повагою. За зізнанням Г. Грибан, вони не конкуренти, як дехто собі уявляє, а добрі партнери.

«Олексій Миколайович теж людина творча, яка по-справжньому закохана в мистецтво. Він видав дуже багато книжок, художніх альбомів тощо. Він – меценат, і завжди підтримує – творчо, морально і фінансово – наших полтавських художників. Видав дуже багато різноманітних художніх каталогів і альбомів. Він також відомий колекціонер», – розповіла про свого колегу гостям Арт-сторінки Г. Грибан.

Олексій Петренко представив роботи Марини Рожнятовської

Цього разу Олексій Петренко представив зі своєї колекції виставку картин відомої полтавської художниці, заступника голови правління Полтавської обласної організації НСХУ Марини Рожнятовської. Вони об’єднані назвою «Рідне місто».

«Марина Рожнятовська – наша землячка. Співпраця нашого видавництва з цією талановитою художницею почалася з видання серії альбомів «Художники Полтавщини», де одними з перших були надруковані її художні твори, – розповів Олексій Петренко. – А сьогодні ми з Мариною представляємо більш пізні її роботи – 2011 року. Вони присвячені Полтаві – рідному місту художниці. Виставка цих картин уже експонувалася в музеї І.П. Котляревського, а тепер ми вирішили показати їх знову. Вже в рамках книжкової виставки-ярмарку «ПОШУК», щоб більше полтавців побачили їх».

Олександр Брусенський
Фото автора