Любове ніжна моя, не відлітай…

прем’єра моновистави «Молюся тій, яка стала Україною…», постановником якої став Гліб Кудряшов.

На великій сцені Полтавського обласного академічного театру ляльок у Страсну середу, 24 квітня, відбулася прем’єра моновистави «Молюся тій, яка стала Україною…», актором і постановником якої став кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент Полтавського національного педагогічного університету Гліб Кудряшов.

У холі театру відвідувачів зустрічав голос Великої Душі української пісні – Раїси Кириченко. І прелюдія до цього не зовсім звичного глядачеві дійства, і саме дійство були невимушеними, але звідусіль віяло передвеликоднім теплом.

Переповнена зала в чуттєвому тремтінні чекала миті, щоби хто розумом, а хто серцем і душею доторкнувся до джерел невмирущої співачки. Так і сталося: півтори години усі присутні ніби наживо спілкувалися з Раїсою Опанасівною, чули її голос, слухали розповідь Гліба Кудряшова: «Двадцять років я разом із Раїсою Кириченко, вона зі мною. Це мій духовний авторитет. Я вдячний їй за те, що вона свого часу допомогла мені правильно розставити акценти та пріоритетах у житті. Я знаю (зокрема й завдяки їй) ціну українському слову та пісні».

Гліб Кудряшов: “Любове ніжна моя, не відлітай… “

Власне, моновистава відбулася в рамках презентації книги Гліба Кудряшова «Любове ніжна моя, не відлітай… Публіцистичні нариси, статті, діалоги та спогади про Раїсу Кириченко», яка вийшла коштом обласного бюджету за Планом випуску соціально значущих видань. Наклад цього цікавого доробку становить усього 300 примірників, які роздадуть по бібліотеках області й не тільки. Тож насолодитися книгою скоро зможуть усі бажаючі.

Дякувати Богу, у Берегині нашої пісні є такий хранитель пам’яті як Гліб Кудряшов. «Уже після смерті Раїси Опанасівни я тісно спілкувався з її чоловіком Миколою Кириченком. Разом ми відцифрували старі касети із записами артистки, щоб зберегти їх. Це унікальні кадри», – поділився Гліб Олексійович. Присутні мали щастя побачити ті унікальні кадри, насолодитися співом Гліба, почути голос мами Раїси Кириченко, а ще – вкотре знову закохатися в голос нашої української і полтавської Берегині.

Хтось із глядацької зали правильно підмітив: оцінкою дослідницької роботи автора і як її підсумку – моновистави – стали не оплески, а сльози на очах глядачів.

Гліб Кудряшов під час моновистави.
Гліб Кудряшов під час моновистави. Фото автора.

Напевно, вищеназвана книга – це не лише 10 років копіткої праці, як повідомив сам автор Гліб Кудряшов, а надбання всього його життя: від того дня, коли він вперше дитиною з динаміків радіоприймача почув голос Раїси Опанасівни, і до сьогоднішньої хвилини, кожна з якої для пана Гліба є покликом любові до Тієї, яка стала його Україною…

Ельчін САДАЄВ.