Голова Полтавської ОДА дивується з того, що власники обов’язково роблять щеплення собакам, а дітей щепити не хочуть

Сьогодні на апаратній нараді в Полтавській ОДА обговорювали проблему щеплення полтавців від так званих «керованих» інфекцій.

Вочевидь, причиною стало поширення серед українців таких хвороб, як кір, дифтерія, правець тощо. У ЗМІ вже називають поширення кору епідемію. Щодня кількість хворих на на цю недугу в Україні зростає, й Полтавщина на цьому тлі – не виняток. Так, за інформацією директора обласного департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака (саме він доповідав на нараді про ситуацію зі щепленням – авт.), якщо 2017 року в області на кір захворіло 19 людей, то 2018 року таких уже 20. Найбільше хворих на кір у Полтаві, Полтавському, Диканському, Кобеляцькому та Глобинському районах. За твердженням головного медика регіону, кір завезено на Полтавщину з Одеської та Закарпатської областей.

Правда, після оприлюднення статистичних даних щодо охоплення полтавців щепленням від кору, правця, дифтерії тощо, складається враження, що різкий підйом захворювань, які вже досягли рівня епідемій, цілком передбачуване. Через те, що у 2013-2015 роках Полтавщина відчувала катастрофічну нестачу вакцин. А за даними, якими оперував В. Лисак, у середині 90-х років у країні взагалі було провалене щеплення населення, знову ж таки, бо медичні заклади практично не мали вакцини. Тоді зафіксували спалах дифтерії, якою перехворіли 19 тисяч українців. Померли – 696… Дифтерию в області з 1991 по 1998 роки «підхопили» 312 полтавців. 21 наш земляк тоді помер від цієї хвороби. Але й нині лікарі очікують новий спалах дифтерії, бо настав час розплауватися за те, що населення практично не щеплене.

Ситуація почала виправлятися лише торік, коли область отримала від МОЗ 61 тисячу доз вакцин від кору, краснухи та паротиту. Проте, це ще не гарантує того, що полтавці не опиняться в зоні ризику і не захворіють на підступні інфекційні хвороби. Адже рівень щеплення залишається низьким, бо чимало батьків відмовляються вести дітей до лікарні на щеплення.

З цієї нагоди голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначив, що в нас немає культури щеплення. «Мене дивує, чому люди без проблем щеплять своїх собак, а про дітей забувають? Закликаю всіх полтавців відповідально ставитися до свого здоров’я і здоров’я дітей. Єдиний спосіб уберегтися від низки небезпечних хвороб — своєчасно зробити щеплення від них», – резюмував очільник регіону.

Олександр Брусенський