Голова Решетилівської ОТГ Володимир Кузьменко: другий пішов… Знову за станом здоров’я?

Володимир Кузьменко

Сьогодні стало відомо про зміни в керівництві Решетилівської об’єднаної територіальної громади (ОТГ), де зі свого поста добровільно пішов її голова Володимир Кузьменко.

На Полтавщині у новостворених ОТГ останнім часом проходять дивні ротації поміж їхніх керівників, котрі ще недавно запекло змагалися зі своїми конкурентами на виборах. Як відомо, майже одразу після переконливої перемоги на виборах голова Драбиніської ОТГ Зоя Короленко ще 22 грудня 2017 року разом із секретарем ОТГ Наталією Матяшенко заявили про свою відставку. Тоді депутати не задовольнили їхні заяви. Але 16 січня 2018 року, під час чергової сесії Драбинівьскої ОТГ вони знову заявили про свою відставку і попри небажання депутатів, які знову не проголосували за відставку, пішли з посад. Офіційною причиною свого звільнення З. Короленко називає стан свого здоров’я, який раптово погіршився майже одразу після виборів…

Кілька днів тому Полтавщиною пішли гуляти чутки про раптову добровільну відставку ще одного голови ОТГ – Решетилівської. Володимир Кузьменко, який після виборів очолив не лише Решетилівську ОТГ, але й став міським головою райцентру, теж начебто написав заяву про звільнення у зв’язку з погіршення здоров’я. Сам В. Кузьменко коментарів з цього приводу ЗМІ не давав, а в ОТГ казали, що він хворіє. Але сьогодні на сайті Полтавської облради з’явилося офіційне повідомлення наступного змісту:

«8 лютого на позачерговій сесії Решетилівської міської ради депутатами було прийнято рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Володимира Кузьменка. Підставою стала його заява, в якій йдеться про суттєве погіршення стану здоров’я. Також за власним бажанням з посад пішли заступник міського голови Григорій Малиш та секретар міськради Людмила Клименко.
Практично одноголосно (25 голосів з 25 присутніх на сесії депутатів) новим секретарем Решетилівської міської ради обрано Оксану Дядюнову.

Довідково: Оксана Дядюнова народилася в місті Алчевськ Луганської області. Після початку військових дій на Сході України переїхала до Решетилівки. До моменту обрання працювала начальником відділу економічного розвитку та фінансування виконкому міськради».

З нагоди зміни керівництва у своїй рідній Решетилівці на своїй сторінці у Фейсбуці голова Полтавської облради Олександр Біленький написав: «Щойно відбулася подія, яка має стати важливим етапом у напрямку розвитку Решетилівської ОТГ. Одноголосно депутати (25/25) обрали секретарем Решетилівської об‘єднаної громади з функціями в.о. міського голови, депутата ОТГ – Дядюнову Оксану! В першу чергу – подяка депутатському корпусу за підтримку».

Чи був на сьогоднішній сесії Решетилівської міськради сам Володимир Кузьменко, не повідомляється. Але відома його принципова позиція щодо відносин ОТГ, яку він очолив після перемоги на виборах, із Решетилівськими райрадою та РДА. Зокрема, в своєму коментарі для «ПП» Володимир Кузьменко визначив недоцільність існування в Решетилівському районі цих інституцій, адже ОТГ, яку він очолив, практично перебрала на себе всі їх функції і повноваження.

«Щодо відносин з районною владою… Якщо це стосується тільки відносин, то вони нормальні. Ми навіть надаємо субвенцію районному бюджету на утримання тих закладів, які сьогодні ще не перейшли до нашої власності. Ми на себе взяли цей тягар, і за рахунок перевиконання бюджету спрямовуємо кошти, які ми могли б направити для потреб ОТГ, на фінансування районних закладів. Крім того, ми ще надаємо субвенцію райраді на зарплату медикам тощо.

Гірші стосунки у нас чомусь складаються скоріш з РДА, ніж з райрадою. Якось так сталося, що останнім часом ми не находимо спільної мови… Принципових розбіжностей між ОТГ і РДА немає, але при передачі нам комунальних закладів виникали конфлікти… Але я переконаний в тому, що районна рада сьогодні вже непотрібна, бо вона нині нічого не вирішує. Фактично тепер вона дублює наші функції та ще забирає частину фінансових ресурсів ОТГ.

Я вважаю, що в районі має бути одна ОТГ. Повноваження ОТГ і РДА фактично вирівнялися. ОТГ тепер стала із своїми відділами фактично на рівень РДА, свої повноваження ми маємо і без згоди РДА… І ми сьогодні сповна користуємося власними повноваженнями і нікому їх не делегуємо. Але в районі нині троєвладдя – райрада, РДА і ОТГ, через що виникають конфлікти… Перспектива – єдина: в районі має бути одна єдина громада! Це – Решетилівська ОТГ. З розвиненою інфраструктурою, якою можуть користуватися і інші громади. Щодо майбутнього райрад, то я вважаю, що зберігати їх недоцільно. Все в районі буде вирішувати ОТГ».

Олександр Брусенський
На фото Володимир Кузьменко
Фото автора.