Гончарі Полтавщини приймають гостей

У столиці українського гончарства, слави якої здавна зажила славнозвісна козацька Опішня, 14 червня почав роботу ХІ Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне — 2017». На традиційний зліт гончарів цього року до Опішного з’їхалися 37 юних митців, віком від 10 до 23 років. Статус міжнародного фестивалю придає приїзд делегації з Молдови. Молоді гончарі демонструватимуть свій хист у трьох номінаціях: «Кераміка», «Образотворче мистецтво» та «Інші види декоративно-ужиткового мистецтва». Захід організували у спеціалізованій художній школі-інтернаті «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського. При Колегіумі мистецтв працює єдиний в Україні художньо-етнографічний музей «Відродження», фонди якого налічують понад 6500 експонатів.

Як повідомляють у прес-службі Полтавської ОДА, фестиваль цікавий не лише конкурсними роботами його учасників, а й тим, що художня молодь має можливість брати майстер-класи у провідних художників-керамістів з усього світу. Заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, відкриваючи фестиваль зізнався, що вперше бере участь у такому цікавому заході.

«Полтавщина багата на таланти, Опішне багате саме на гончарські таланти, про які знають не тільки в Україні, а й в усьому світі, – констатував посадовець. – Коли я дивлюся на вироби, згадую своїх дідуся і бабусю. Завжди, коли за святковим столом збиралася уся родина, бабусині фірмові страви – вареники та борщ, подавали обов’язково у глиняному посуді. І вони, навіть, смачнішими ставали. Фестиваль – це, в першу чергу, спілкування та обговорення планів…».

Фестиваль триватиме до 23 червня.

Олександр Брусенський
Фото прес-служби Полтавської ОДА.