Горішні Плавні обігріватиме унікальний опалювальний котел, аналогів якому в Україні ще немає

опалювальний котел

До Горішніх Плавнів автопоїздом днями доставили незвичний вантаж – двожаротрубний димогарний триходовий водогрійний опалювальний котел Bosch потужністю 30МВт.

Унікальний опалювальний котел, якому, як стверджують у Горішньоплавнівській міськрад, немає аналогу в Україні за потужністю та розмірами, придбано для КВП «Теплоенерго» за кошти міського бюджету. Котел важить 78 тонн, а його висота – 4,6 м. Доставила до міста незвичний вантаж автопоїздом фірма-постачальник.

Тепер, розповідають у міськраді, для його установки необхідно виконати значний об’єм робіт з утвердження проектної документації, підготовки і ремонту приміщення котельні, яку звели ще 1960 року.

«Будемо працювати над тим, щоб у наступному опалювальному сезоні котел уже працював і давав свої позитивні результати, – зазначив перший заступник міського голови Олександр Чуприна. – Маємо надію, що в результаті установлення нового обладнання, ми досягнемо економічного ефекту, зниження енерговитрат, що дозволить економити кошти як комунального підприємства, так і жителів нашого міста».

На сайті електронної системи публічних закупівель України ProZorro (zakupki.prom.ua) можна знайти інформацію про вартість цього унікального обладнання. Бюджету Горішніх Плавнів котел обійшовся у 28 млн. грн. Плюс ще 100 тис. грн. заплатили за участь у тендерній процедурі.

У міськраді заявляють, що наступного року планують закупити ще два таких котли.

Олександр Брусенський

На фото: Так доставляли котел до Горішніх Плавнів.

Фото з Інтернету