Готовність медичних закладів до зими: чи буде тепло в лікарняних палатах?

готовність медичних закладів до зими

6 серпня на нараді в Полтавській ОДА обговорювали готовність медичних закладів до зими 2018-2019 року.
Підготовка до зими об’єктів соціального призначення, зокрема, медичних закладів, на Полтавщині проходить без ускладнень. Принаймні, в цьому запевняють в обласному департаменті охорони здоров’я. Водночас чиновники сушать голову над тим, як завезти вугілля у лікарні Великобагачанського, Гребінківського, Кобеляцького та Лохвицького районів.

Яка готовність медичних закладів до зими? Чи буде тепло в лікарняних палатах та кабінетах лікарів на Полтавщині під час опалювального сезону, що наближається? Господарство у медиків, як з’ясувалося, чимале. Крім, власне, лікарень, ФАПів тощо, галузь охорони здоров’я має ще й розгалужену систему комунального господарства. Зокрема, котельні, які опалюють та подають гарячу воду до медзакладів. На сьогодні, поінформував директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, медичні заклади обігрівають 184 котельні. З яких 19 працюють на твердому паливі. Звісно, що всі вони мають бути готовими до наступного опалювального сезону.

Але не лише над цим сушать голови медики-чиновники. На тлі перманентної дорожнечі комунальних послуг та газу постає питання заощадження коштів на опаленні будівель медичних установ. Для цього їх необхідно утеплювати, щоб не обігрівати замість палат та кабінетів зовнішнє повітря. Тоді можна буде говорити про стовідсоткову готовність медичних закладів до зими.

«Уже утеплено шість з половиною тисяч квадратних метрів медичних установ. Понад 8300 вікон замінили на металопластикові. А ще встановили 410 нових дверних блоків. Для обласного бюджету все це зекономило понад три мільйони гривень», – розповів учасникам наради В. Лисак.

У лікарнях області, схоже, приживаються терміни «паспортизація» та «енергомоніторинг». Цим словами в департаменті характеризують необхідність вивчення обсягу втрат тепла медичними закладами та постійний контроль за температурним режимом у лікарнях. За останні півроку всі медзаклади паспортизували. А от з енергомоніторингом складніше. За інформацією В. Лисака, зараз у лікарнях установлюють спеціальні комп’ютерні програми системи енергомоніторингу в режимі реального часу, що забезпечує накопичення та аналіз даних щодо споживання енергоносіїв. Хитромудру програму моніторингу необхідно встановити ще майже в сотні медичних закладів.

А поки вирішують питання комп’ютеризації, в низці лікарень Полтавщини, зокрема у Великобагачанському, Гребінківському, Кобеляцькому та Лохвицьому районах усе ще не вирішено питання забезпечення їхніх котелень вугіллям. У цих медзакладах приміщення опалюють котли, що працюють не на газі, а на твердому паливі.

Інформуючи про готовність медичних закладів до зими, В. Лисак підсумував, що «в цілому» вони готові. Тож пацієнти не приноситимуть із собою теплі ковдри й не спатимуть у верхньому одязі…

Олександр Брусенський

На фото В. Лисак. Фото автора.