Хабар у Полтавському техуніверситеті: від кого і кому?

хабар

Цьогорічна вступна кампанія до полтавських вищих навчальних закладів не обійшлася без скандалу. Попри заяви про те, що абітурієнтів не «вистачить» для всіх вишів, а чимала плата за навчання та результати ЗНО надають гарантію того, що всі бажаючі без проблем умостяться на студентських лавах, батьки абітурієнтів все одне шукали шляхи, як прилаштувати своїх чад до студентської спільноти. Як водиться, через підхід до «потрібних» людей, котрі за хабар можуть посприяти у вступі на навчання.

Масових повідомлень про викриття хабарників у вишах, правда, не було. Крім одного, яке викликало резонанс, адже хабар за вступ до університету намагалася покласти до кишені «особа», яка жодним чином не мала впливу на «процес». От як цими днями про це повідомляли в прокуратурі Полтавщини:

«Прокурори Полтавської місцевої прокуратури спільно зі співробітниками Управління захисту економіки в області та Полтавського відділу поліції в рамках контролю за злочином, пов’язаним з одержанням неправомірної вигоди, провели обшуки у службових приміщеннях одного з вищих навчальних закладів Полтави. Установлено, що секретар деканату протягом липня 2017 року неодноразово отримувала неправомірну вигоду від абітурієнтів, обіцяючи забезпечити успішне складання іспитів та безперешкодний вступ до навчального закладу. Під час обшуку виявлені та вилучені 14 тис. грн, залікові книжки та інші документи. Вирішується питання про обрання працівниці ВНЗ запобіжного заходу…».

Попри те, що в прокуратурі і в поліції не називали навчального закладу, де спіймали секретарку-хабарницю, в місцевих ЗМІ дуже швидко визначили, що мова іде про Полтавський Національний технічний університет. Зокрема, секретаря електромеханічного факультету Б. Що одразу викликало чимало запитань, адже секретарка не мала важелів впливу на приймальну комісію та службових осіб університету, які і приймають рішення про зарахування до вишу. Тож, для кого жінка брала хабарі, губилися в здогадках користувачі соціальних мереж, які активно почали обговорювати цю новину із стін обласної прокуратури. І по кому насправді «б’ють» ті, хто намагаються зробити «крайньою» просту секретарку?

Певною мірою відповідь на це можна відшукати у повідомленні правоохоронців про те, що обшуки ті поводили у приміщеннях деканату, а не лише в кімнаті, де робоче місце секретаря факультету. Сьогодні вже можна почути розмови про те, що цим скандалом «підставили» ректора ПНТУ Володимира Оніщенка, якого мають переобирати на цю посаду. А також, першого проректора та його праву руку Богдана Коробка. Чи візьме на себе секретарка всі звинувачення, чи розповість слідчим, для кого насправді «протягом липня жінка неодноразово отримувала хабарі»?

До речі, керівництво ПНТУ доволі швидко відреагувало на повідомлення про затримання при спробі взяти хабара своїм працівником і зробило офіційну заяву:
«Оприлюднена подія, щодо порушення колишнім працівником деканату факультету своїх повноважень, в цілому є не припустимою та об’єктивно засуджується, як громадою університету так і громадськістю. За ініціативи адміністрації університету відповідні працівники звільнені із займаних посад…» (детальніше тут poltava.to/news/).

А тим часом, 4 серпня в Октябрському райсуді Полтави за клопотанням представника прокуратури наклали арешт на гроші, які вилучили у хабарниці. Тепер пересічним полтавцям залишається лише чекати на завершення досудового розслідування, та гадати, чим закінчиться ця справа…

Олександр Брусенський
Фото прокуратури Полтавщини