Іноземці Трейд-Клубу знову придивлялися до економічного потенціалу Полтавщини

Трейд-Клуб

Після недавнього візиту до Полтавщини Надзвичайного та Повноважного посла Бельгії в Україні Люка Якобса, 17 травня до Полтави знову завітала представницька делегація іноземних гостей, котрі тепер представляли Міжнародний Трейд-Клуб в Україні.

Це вже четвертий візит до нашого регіону членів Міжнародного Трейд-Клубу. Трейд-Клуб уже бував з візитами в 2006, 2010 та 2014 роках. Напевне, такий інтерес до Полтавщини не випадковий, адже іноземці постійно вивчають економічний потенціал регіону, та аналізують тенденції динаміки його зростання або занепаду.

Трейд-Клуб – громадська організація, що об’єднує керівників та співпрацівників торгово-економічних відділень майже 60 посольств та міжнародних організацій, акредитованих в Україні

Трейд-Клуб
Представники Трейд-Клубу і керівництво Полтавської ОДА

Сьогоднішня зустріч керівництва Полтавської ОДА, яку представляв перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький та керівники обласних департаментів та відділів, проходила в залі, де відбуваються апаратні наради. Разом із чиновниками участь у зустрічі брали представники полтавських навчальних закладів, торгово-промислової палати тощо. З гостями – представниками посольств Ізраїлю, Болгарії, Литви, Канади, Угорщини тощо, господарі розмовляли через перекладача з англійської.

Привітав іноземців, які представляли Міжнародний Трейд-Клуб А. Пісоцький. Він заявив, що Полтавщина «успішно поєднує промисловий та аграрний комплекс, культурну та історичну спадщину, туристичний та науковий потенціал тощо». За останні роки, за інформацією посадовця, Полтавщина також успішно впроваджує реформи та нові моделі співробітництва. Зокрема, в області діють 285 підприємств, які постійно розширюють свої потужності шляхом реалізації інвестиційних проектів.

Представники Трейд-Клубу прибули до Полтави для вивчення умов реалізації нових інвестиційних проектів

Трейд-Клуб
Делегація іноземних гостей Міжнародного Трейд-Клубу в Полтавській ОДА

Директор обласного департаменту економічного розвитку, залучення інвестицій та торгівлі Інна Іщенко з цієї нагоди запевнила гостей в тому, що «Полтавщина є одним із найуспішніших регіонів України, який поєднує в собі всі можливості для подальшого економічного зростання і в промисловому і аграрному секторах».

Як козир в перемовинах з представниками Клубу вона зазначила, що Полтавщина вигідно вирізняється від інших регіонів тим, що має вигідне географічне розташування – в самісінькому центрі України. На користь залучення іноземних інвестицій. На переконання І. Іщенко, служить й той факт, що область має вдало розташований річковий порт у Кременчуці. Підвищує привабливість Полтавщини і те, що полтавський аеропорт отримав статус міжнародного. На сьогодні Полтавська область співпрацює зі 143 країнами світу…

Трейд-Клуб
Представники Міжнародного Трейд-Клубу

Чи справили враження ці та інші аргументи на іноземців, сказати однозначно важко. Кожен із гостей представляв свою країну із її інтересами і крім запевнень чиновників, очевидно, уважно вивчав ситуацію на Полтавщині. Опосередковано це підтвердив віце-президент Трейд-Клубу, радник Посольства Угорщини в Україні Андраш Карад.

«Ми відчуваємо потенціал Полтавської області та хороші можливості для нашої співпраці. Зі свого боку ми не можемо будувати заводи чи відкривати підприємства, але сприяємо встановленню ділових контактів з іноземними компаніями, які дозволять підвищити економічний розвиток вашого регіону. Хоча, спочатку необхідно визначити економічний клімат регіону», – чесно зазначив посланець Угорщини.

На Полтавщині іноземні гості, що представляють Трейд-Клуб перебуватимуть два дні. За цей час вони ознайомляться із низкою підприємств області. Зокрема, відвідають агрофірму «Маяк» та Більське городище в Котельві, ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ПрАТ «Кременчуцький колісний завод», Кременчуцьку міську раду та зустрінуться з представниками підприємств області тощо.

Олександр Брусенський

Фото автора