Із двох чеснот – відсутність корупції та прозорість, патрульна поліція залишила лише останню

патрульна поліція

За переконанням В. Мельничука, патрульна поліція, як і в першій рік її створення, все ще користується довірою чимало полтавців.

6 березня у обласному центрі керівництво управління патрульної поліції в Полтавській області зустрілося з представниками ЗМІ з нагоди другої річниці створення в Полтаві патрульних. Начальник нових центуріонів В. Мельничук розповів журналістам про діяльність управління, на яке полтавці покладали дуже великі надії. Так, сьогодні в обласному центрі на патрулювання вулиць щодня виїжджають 16 патрульних екіпажів. Так само патрулюють полісмени і вулиці Кременчука. А от в інших містах Полтавщини, попри обласний «статус» управління, патрульна поліція й досі відсутня. Частина екіпажів віднедавна цілодобово патрулює автодороги республіканського значення «Київ-Харків» та «Полтава-Кременчук». За порядком на автотрасах пильнують 13 екіпажів поліції.

патрульна поліція
Міністр МВС А. Аваков з патрульними поліцейськими в Полтаві 5 березня 2016 року.

За даними, яким оперували полісмени, сьогодні рівень довіри до патрульної поліції становить 5,67 по десятибальній шкалі. Правда, репутація патрульних за цей час дещо «підмокла», адже ї патрульних не оминула хвороба корупції і хабарництва. Офіційно на сьогодні на хабарництві «погоріли» двоє полісменів. Могло бути і більше, В. Мельничук, якому так само один із приватних перевізників Полтави пропонував хабара, не пристав на сумнівну пропозицію і повідомив про спробу підкупу управління внутрішньої безпеки.

Відповідаючи на запитання журналістів, В Мельничук зазначив, що найгіршим «досягненням» за ці два роки він вважає проблеми з особовим складом патрульної поліції. Зокрема, два випадки хабарництва, та звільнення ще двох полісменів за зловживання спиртними напоями. А от найголовнішим досягненням, яким пишається патрульна поліція та її очільник – прозорість та відкритість.

патрульна поліція
Під час прес-конференції 6 березня 2018 року.

 

Довідка «ПП»:

На сьогодні в патрульна поліція Полтавщини має в своєму складі 384 співробітників, при штатній чисельності 421. На озброєнні патрульних перебувають 35 легкових автомобілів, хоча, коли патрульну поліцію в Полтаві лише створили, легковиків було всього 24. За два роки, що минули, з патрульної поліції звільнилися 53 працівники (31 – за власним бажанням, 2- через дисциплінарне стягнення, один – за рішенням суду. !6 працівників відрахували через службову невідповідність).

За два роки існування патрульної поліції Полтавщини її співробітники в середньому щодня отримували 235 звернень від полтавців. Середній час прибуття полісменів на виклики становив 8 хв. 51 сек. Найчастіше до патрульних поліцейських звертаються у випадках конфліктів, адмінпорушень, ДТП, тілесних ушкоджень, пошкодження майна, шахрайства, бійок тощо. Торік патрульні затримали 963 водія за керування автомобілями у нетверезому стані, 1221 пішохода за порушення правил дорожнього руху, склали 597 адміністративних протоколів за куріння в невстановлених місцях, 3539 протоколів за розпиття спиртного у громадських місцях тощо.

Олександр Брусенський
На фото 1: Віталій Мельничук
Фото автора