Реформи потребують інформаційно-просвітницької підтримки

Освітня та медична реформа

У Києві відбувся всеукраїнський форум «Освітня та медична реформа: виклики на 2019 рік». Це був підсумковий захід проекту «Медіашкола з децентралізації. Курс ІІ», який реалізовував Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка фінансується Європейським Союзом.

Протягом 2018 року центр «Ейдос» провів у всіх областях країни тренінги на тему: «Як писати про медичну та освітню реформи?» для журналістів регіональних ЗМІ та блогерів. У них взяли участь 423 журналісти. Вони потім написали понад 400 матеріалів про те, як проходила освітня та медична реформа в Україні.

Освітня та медична реформа: виклики на 2019 рік

У форумі взяли участь керівниця відділу комунікацій, лдіалогу та налагодження зв’язків програми «U-LEAD з Європою» Астрід Коль, представники Мінрегіонбуду, Міносвіти, Мінохорони здоров’я, відомі громадські діячі, журналісти.

До речі, як зазначила у своєму виступі Тетяна Голубова, начальник управління з питань інформаційної політики і комунікацій МОН, на перших тренінгах журналісти задавали такі запитання, що їй ставало не по собі: якщо представники прес-корпусу зовсім не орієнтуються в суті реформ, то що тоді казати про пересічних громадян… А без інформаційно-просвітницької підтримки реформи не відбуваються в жодній країні.

У рамках конференції відбулася церемонія нагородження переможців всеукраїнського журналістського конкурсу «Освітня та медична реформа: міфи, правда та виклики». Матеріали оцінювалися в 10-х номінаціях.

Полтавська журналістка Світлана Варв’янська отримала диплом за краще інтерв’ю про медичну реформу, а також сертифікат на 500 доларів для придбання ноутбука.

Людмила Стельмах (Кучеренко)