Канцтовари і м’яка іграшка від Мамая: у Полтаві вітали першокласників

так вітали першокласників у Полтаві

Цього року у 643 школах області сядуть за парти 126 тис. учнів, із них 15100 – першокласники. Це рекордний показник за останні три роки, розповіли редакції в Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА. У попередні роки їхня кількість була на рівні 12–13 тис. У Полтаві за шкільні парти сядуть майже 3,5 тисячі першокласників. Напередодні нового навчального року в обласному центрі за традицією вітали першокласників.

Цьогорічні першачки першими навчатимуться за новою програмою в умовах нової української школи. Наша країна взяла за основу досвід Фінляндії та інших європейських країн, де учні на уроках не сидять непорушно, слухняно поклавши руки на парти, а в будь-який момент переміщуються класом, вільні у виборі занять до душі, без перешкод висловлюють свої думки, бажання тощо.

Для вдалого старту реформи Полтавщина отримала 15157 наборів «LEGO». Кожній дитині видадуть такий набір для пізнавально-розвивальної діяльності в процесі навчання. Школи забезпечені й меблями, оргтехнікою, комп’ютерами, дидактичними матеріалами для першачків, повідомили в департаменті.

Полтава «дала» рекордну кількість першачків. Як вітали першокласників

Як розповіла «ПП» начальник управління освіти виконкому Полтавської міськради Леся Марталішвілі, майже 3,5 тисячі першокласників для обласного центру теж рекорд. Школи міста, запевняє Л. Марталішвілі, готові до прийому малечі. Правда, зізналася очільниця управління освіти, одна проблема таки є.

«Проблем із зарахуванням до школи в Полтаві немає. Є проблема з тим, що батьки хочуть, щоб дитина навчалася в школі не за місцем проживання. Але закон зобов’язує тепер приймати дитину до того закладу, який закріплений за місцем її проживання. Не всі батьки погоджуються з цим і просять дозволити навчати дитину в іншому навчальному закладі», – пояснила освітянка.

Чи будуть першокласники, з огляду на їхню рекордну чисельність, навчатися в переповнених класах? Л. Марталішвілі заспокоює тих батьків, які цього побоюються.

«Норматив наповнюваності перших класів в Україні – 30 учнів. Але в Полтаві дуже мало класів, де дотримуються саме такого нормативу за кількістю учнів. У середньому по Полтаві наповнюваність шкіл становить 27,8 дитини на один клас. Дуже мало класів, де навчаються по 31 – 32 учні. Тобто є школи, де класи недовкомплектовані, а є школи, де в класах трохи більше учнів, ніж передбачено нормативами», – зазначає начальниця управління.

Вітали першокласників так само, як і торік

27-28 серпня в обласному центрі врочисто вітали тих, хто за кілька днів уперше переступить поріг школи. Сценарій посвяти в першокласники майже не відрізнявся від сценаріїв попередніх років. Дітей та дорослих, які їх супроводжували, запросили до глядацької зали Палацу дозвілля “Листопад”, де маленьких винуватців свята зі сцени привітали керівники Полтавської міськради. Після офіційної частини і розважальної програми кожен першокласник отримав подарунок – набір канцелярських товарів та м’яку іграшку. До речі, пакети з подарунками заздалегідь приготували і склали біля виходу з палацу. Кожен пакет «помічений» логотипом ГО «З турботою про майбутнє!» (зареєстрована в маловідомому селі на Вінниччині – авт.) і з припискою «Олександр Мамай». Про те, чиїм коштом закуплені подарунки маленьким полтавцям – з фонду вищеназваної ГО, з гаманця Полтавського міського голови О. Мамая чи з бюджету міста, тобто за рахунок полтавців – платників податків, незрозуміло. Правда, ні сама малеча, ні її батьки цим питанням, схоже, не переймалися. Цей день для них свято, яке запам’ятається на все життя і стане одним із перших вагомих рядків у біографіях шестирічних полтавців. Вони вирушили до країни знань…

Олександр Брусенський

Фото автора