Карантин в Україні: що зміниться

карантин в Україні через коронавірус

Пригадується, як іще місяць-півтора тому відомий лікар Комаровський запевняв: Китай далеко, тож не варто боятися уханьського коронавірусу, він до нас не дійде. Таки дійшов… На сьогодні маємо вже три випадки зараження громадян в Україні та одну смерть: померла 71-річна жінка на Житомирщині, яка незадовго до того повернулася з Польщі. На жаль, вона надто пізно звернулася до лікарів. Крім того, ще одна хвора українка померла в Італії. А влада оголосила в Україні карантин. Він триватиме до 3 квітня.

Карантин в Україні передбачає:

– припинення занять у дитсадках, школах та навчальних закладах усіх форм власності;

– скасування масових заходів, на які збираються 200 осіб і більше;

− припинення авіасполучення та обмеження автосполучення з країнами Європи.

Влада закликала керівників бізнесу по можливості забезпечити дистанційну форму роботи працівників, гнучкий графік роботи для тих, у кого є діти, у закладах торгівлі та громадського харчування якомога частіше проводити прибирання із застосуванням дезинфікуючих засобів та провітрювання.

карантин в Україні через коронавірус

Попри запроваджений карантин в Україні, бажання заробити сильніше

Хтось дослухався до цих порад, а хтось проігнорував. А хтось просто не може відмовитися від роботи з клієнтами. Укрпошта заявила, що закупила для своїх працівників респіратори й інші засоби індивідуального захисту. Тому працюватиме в звичному режимі, хвилюватися за доставку пенсій, преси, кореспонденцій не варто. Хіба що ситуація загостриться настільки, що виникне загроза життю працівників…

У Полтаві в умовах карантину продовжують працювати тренажерні зали, ресторани, кінотеатри. До речі, останні практично неможливо провітрювати. Вони – неабиякий розсадник інфекції (не лише коронавірусу, а й грипу, ГРВІ). Чи варто було запроваджувати карантин у школах, якщо діти масово збиратимуться не в навчальних закладах, а в торгово-розважальних центрах? Там, до речі, ще важче відстежити контакти людей…

карантин

Попри карантин в Україні та заборону вивозити за межі країни засоби захисту, знайшлися охочі знехтувати забороною й нажитися на епідемії. Митники затримали кілька вантажів із респіраторами й марлевими пов’язками. А в Полтаві АМКУ попередив кілька аптек про безпідставно завищені ціни на марлеві пов’язки та інші засоби захисту.

Карантин в Україні: як захищатися

Лікарі попереджають: заразитися коронавірусом (так само й грипом, ГРВІ) на свіжому повітрі практично неможливо, хіба що будете обніматися й цілуватися з хворою людиною і збудник потрапить на слизову оболонку.

У закритому приміщенні, де перебувають (перебували) хворі, можлива підвищена концентрація збудника, який можна вдихнути. Це й призведе до зараження. Але провітрювання та вологе прибирання суттєво зменшує концентрацію вірусів.

карантин

Головний спосіб передачі інфекції − це руки. Відмовтеся від звички вітатися за руку, беріться за брудні предмети (поручні тролейбуса, ручки у під’їздах) лише рукавичками або серветками. Якомога частіше протирайте антибактеріальним розчином мобільні телефони, ключі та інші речі, які берете на вулиці брудними руками. Гроші – теж розсадник інфекції.

Розуміючи це, у Полтаві взялися до безпрецедентних засобів. Зокрема дезинфікують пасажирський транспорт: автобуси, тролейбуси. А фахівці Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини знезаражують комунальні ринки. За допомогою ранцевих обприскувачів вони обробляють поверхню торгових рядів, кіосків і навіть тротуари дезинфікуючим засобом Віросан-макс. Він дозволений для використання у харчовій промисловості, при цьому має широкий спектр дії: вбиває збудників африканської чуми свиней, пташиного грипу, вірусу сказу, туберкульозу, сальмонельозів, орнітозу тощо.

« Ми готові обробляти всі ринки – дезінфектанту у нас із запасом», − заявили у ветлікарні.

І насамкінець про засоби індивідуального захисту. Коли їх не вистачає, не треба опускати руки чи впадати у відчай. Допоможе креативність. Подивіться на ці промовисті фото з Китаю. Впадає в очі, що люди поводяться цілком природно й не бояться виглядати смішно. Головне – вижити в умовах пандемії.

карантин