Керівник Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін судиться з військовими пенсіонерами

30 травня в Ленінському районному суді Полтави відбулося перше засідання суду у справі за позовом, який подав начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області Володимир Тараторін до Координаційної ради громадських ветеранських організацій силових структур в особі її голови Олександра Марущенка.

У позивній заяві Володимир Тараторін вказує, що «10 квітня 2018 року листом за вих. 37/кр відповідач звернувся до Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України та Пенсійного Фонду України із заявою, в якій виклав недостовірну негативну інформацію щодо мене, чим порушив мої немайнові права на честь та гідність і ділову репутацію…». Ціна позову, яку вказав позивач – 10000 гривень. Саме стільки плюс судові витрати доведеться сплатити О. Марущенку своєму опонентові у випадку, якщо той виграє суд.

Володимир Тараторін на суд не з’явився

На перше засідання суду сам Володимир Тараторін не з’явився. Не прибув і його представник. Пояснень щодо причин неявки до суду також не озвучили. Правда, в залі суду помітили юриста ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області. Але той заявив, що він не представляє інтереси свого патрона.

Натомість відповідач у справі О. Марущенко прибув до суду з «групою підтримки» – двома десятками військових пенсіонерів, які дізналися про засідання і вирішили взяти в ньому участь. О. Марущенко у коментарі для «ПП» розповів, що був здивований позовом, адже жодного листа від імені Громадської ради на вказані міністерства зі скаргами на В. Тараторіна він не відправляв. Немає в 2018 році в діловодстві Громадської ради і таких вихідних даних. А його підпис, переконаний активіст, – відсканована копія, яку «вставили» в лист розбрату…

У координаційній раді вважають, що Володимир Тараторін чинить тиск на ветеранів

Тим часом у середовищі пенсіонерів-силовиків Полтавщини, де вже дізналися про позов В. Тараторіна, пов’язують з подіями, які тривали останні кілька місяців, коли військові пенсіонери проводили мітинги протесту і блокували будівлю ГУ ПФУ в Полтавській області, вимагаючи перерахунку своїх пенсій. Чимало з них позивалися і до керівництва ГУ, яке зволікало з виплатою вже перерахованих їм пенсій тощо. Тому, не виключають у керівництві Громадської ради, позов, який подав начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області Володимир Тараторін, можна розцінювати, як психологічний тиск на Координаційну раду. Зокрема й на її керівника, який організовував мітинги протесту пенсіонерів силових структур. До речі, акції протесту силовиків-пенсіонерів проходять й нині.

Наступне засідання суду за вказаною справою призначено на 12 липня 2018 року. Редакція «ПП» готова опублікувати й точку зору В. Тараторіна на ці події.

Олександр Брусенський
На фото: О. Марущенко перед засіданням Ленінського районного суду. Фото автора.