Кінне свято в Дібрівці на Полтавщині (фото, відео)

кінне свято Dibrivka fest-2019

У с. Дібрівка Миргородського району 1 травня провели традиційне кінне свято Dibrivka fest-2019.

Щороку на такому заході збирається багато охочих подивитися на рисисті змагання, помилуватися найкращими представниками чистих орловських рисаків і просто приємно провести час.

Не дивлячись на не зовсім сприятливі погодні умови, справжні любителі коней все ж таки відвідали свято.

Кінне свято в Дібрівці скоротили через погодні умови

На початку фестивалю виступив керівник філії «ДКЗ №62» ДП «Конярство України» Микола Васильович Радченко.  (Див. ПП: “Микола Радченко: “На нас лежить велика місія зберегти орловських рисаків”). За його словами, погода відкоригувала плани організаторів – самі перегони прийшлося відмінити.

– Через велику кількість опадів бігові доріжки на іподромі залило. Це дуже небезпечно як для коней, так і для людей. Рисисті перегони відбудуться пізніше, після покращення погоди. Але саме ж свято – це підбиття підсумків, тому воно обов’язково буде.

Микола Радченко розповів також, що на підприємстві утримується близько 300 коней. Дібрівський кінний завод був заснований у 1888 році, відтоді кінне свято відбувається щороку.

Через погоду основне дійство розгорталося не на іподромі, а на місцевому стадіоні. Розпочалося кінне свято з параду племінних коней. Гостям показали найкращих жеребців та кобил підприємства, ознайомили із досягненнями та родоводом кожного. Першим демонстрував свій норов жеребець Тегеран – представник новоолександрівської вагової породи.

Тегеран на кінне свято Dibrivka fest-2019
Жеребець Тегеран – представник новоолександрівської вагової породи

За ним – Сокіл, один із найкращих жеребців України орловської породи.

Кінне свято 2019, Сокіл
Сокіл, один із найкращих жеребців України орловської породи

Серед племінних кобил своєю красою вразила Анталія.

Анталія на кінному святі в Дібрівці
Анталія – племінна кобила-красуня орловської породи

Продовжили фестиваль вихованці кінноспортивної секції Дібрівського кінного заводу, які виконали кінний вальс (тренер – Анастасія Богач).

Погода не зіпсувала кінне свято

Усіх гостей запрошували кататися верхи на конях. Бажаючих виявилося чимало як серед дітлахів, так і серед дорослих.

Генеральним спонсором дійства традиційно виступила ТМ «Гармонія». Виробники молочної продукції організували для гостей розважальні конкурси, фотозони, а також пригощали морозивом.

Крім цього, всі охочі могли поласувати шашликами, стравами на мангалі, медовухою та іншими смаколиками. Гостей розважали також місцеві танцювальні та пісенні колективи.

кінне свято в Дібрівці 2019
Кінне свято Dibrivka fest-2019 на Полтавщині

У рамках свята відбувся танцювальний батл серед дитячих колективів. Переможцям батлу дістався грошовий приз від ТМ «Гармонія» – сертифікат на 2 тисячі гривень.

Не дивлячись на погоду, кінне свято в Дібрівці було теплим і зворушливим.

Галина Семененко

Фото, відео автора