Клумба своїми руками

клумба

Композиції з квітів – невід’ємна частина будь-якого саду. Спостереження за їх живими кольорами приємно розслабляє, радує око й створює неповторний настрій. Щоденний догляд за рослинами- ідеальна клумба – позитивно впливає на психіку, запобігає депресії та неврозам. Правильне оформлення саду здатне кардинально змінити його на краще.

З часом, набувши досвіду, можна навчитися «спілкуватися» з квітами, адже кожній рослині притаманні свої характеристики і особливості. А допоможуть у цьому невеличкі хитрощі фахівців ландшафтного дизайну, що сприяють правильній колористиці клумб і неперевершеному оформленню саду.

Клумба буває різних видів

Широкий спектр вибору клумб дозволить обрати відповідний варіант, який радуватиме погляд.

Існує величезна кількість варіантів оформлення клумб, розглянемо основні.

Міксбордер. У повсякденному житті його називають живим бордюром. Головна особливість міксбордера – висадка квітів у три ряди: основний, проміжний і задній. Час цвітіння рослин кожного рівня має бути різним.

клумба

  1.  Передній ряд варто оформити низькорослими квітами. Допускаються як багаторічні, так і однорічні рослини. Відмінно підійдуть жоржини “Extase”, півонія трав’яниста “Rome”.
  2. Середній ряд створюється з цибулинних і багаторічних рослин. Вдалий варіант для посадки – лілія “Coctail Twins” махрова, гіпеаструм “Susan” простий.
  3. Задній ряд оформлюється високорослими рослинами. Зверніть на це особливу увагу. Неперевершений шарм клумба матиме при додаванні троянди чайно-гібридна “Confetti”, ірису “Lion King”.

Клумба на всі сезони. Головна характеристика – рослини з різним терміном цвітіння. Одна квітка замінить іншу.

клумба

Фігурна клумба. Цей вид найчастіше присутній у паркових зонах. Тривале одночасне цвітіння рослин – запорука правильного оформлення. Від інших видів відрізняється геометричним дизайном ліній.

клумба

Парадна клумба. Цю композицію подужає досвідчений дизайнер, для новачка вона досить складна. Різноманітність видів – основа концепції. Ця композиція розміщується в самісінькому центрі саду і є його «родзинкою». Вітаються кам’яні доріжки, незвичайні архітектурні рішення, густі газони і високорослі дерева.

клумба

Можна зустріти й інші варіанти оформлення: острівна клумба, каскадна клумба, моноклумба, клумба-панно.

клумба

Клумба своїми руками – вибір місця

Освітлення. Першочергове завдання для дизайнера – забезпечення клумби сонячним світлом.

Затишок. Протяги і вітер згубно впливають на відпочинок у саду.

Локація. Для догляду за клумбою слід забезпечити підхід до неї з усіх боків.

Місце. Краще підібрати локацію з рівною поверхнею. Нерівна може зустрічатися лише в ролі первинної задумки. Перед оформленням потрібно очистити місце від листя, засохлої трави. Бажано удобрити ґрунт і перекопати його.

Гарна клумба своїми руками оформлена з незвичайних матеріалів стане унікальною прикрасою для дачної ділянки

Колористика. Підбір кольорів – окремий пункт в дизайні. Для початку варто зобразити задумку на папері для розуміння. Рослини повинні зливатися в одне ціле, адже неправильний вибір кольорів може зіпсувати враження від саду.

Зелена, темно-синя, фіолетова гами відтінків використовуються для створення загального фону композиції. Її основу повинні складати теплі кольори: помаранчевий, жовтий, червоний.

Клумба повинна бути оригінальною

Добре розвинена фантазія допоможе створити з непоказного саду незабутній дизайнерський шедевр. Для цього використовується різний інвентар:

  •  Камені.
  • Дошки і елементи деревини.
  • Вербові гілки.
  • Пляшки (пластик, скло).
  • Покришки від автомобільних шин.

Способів для оформлення існує величезна кількість. Правильний напрямок вкаже колористика і невеликі дизайнерські хитрощі. І тоді клумба стане мальовничим і привабливим куточком дачі.

клумба

У магазинах “Світ рослин” свіже надходження цибулинних квітів і саджанців троянд! Поспішайте вибрати найкращі квіти для своєї клумби з повного асортименту, поки найпопулярніші сорти ще є в наявності.

вул. В.Тирновська, 39-а, тел. (0532) 64-20-41 (мікрорайон Половки);

вул. Європейська, 63, тел. (0532) 62-20-46 (біля магазину “Конкорд”);

вул. Європейська, 145, тел. (0532) 64-20-43 (зупинка “Вул.Чайковского”).

 

Інтернет-магазин svitroslyn.ua