Колишній голова обласного відділення АМКУ зайнявся розвитком конкуренції та захистом прав споживачів

відділення АМКУ

Сьогодні у Полтаві презентували нову громадську організацію, яку створили колишні працівники Полтавського обласного територіального відділення АМКУ – «Науково-практичний центр розвитку конкуренції та захисту прав споживачів».

Очолив організацію колишній головний «антимонопольщик» Полтавщини Володимир Оніщенко, який, як відомо, пішов за власним бажанням з посади голови олбасного відділення АМКУ, яку обіймав майже 11 років поспіль, у липні 2017 року. На прес-конференції, яку він скликав сьогодні для презентації своєї громадської організації, активіст заявив, що вирішив ініціювати створення на Полтавщині нової організації після того, коли зрозумів, що нинішня влада не виконує функцій по захисту прав споживачів. До того ж, заявив В. Оніщенко, сьогодні в регіоні практично нікому боротися з монополістами, бо у територіальному відділенні залишилося всього вісім спеціалістів із 21, які там працювали до скорочення.

Нова громадська організація захищатиме права споживачів Полтавщини, надаватиме консультації, виступати в ролі адвоката, консультуватиме з питань антимонопольного законодавства та захисту прав споживачів тощо. Усі підстави для того, щоб «Науково-практичний центр розвитку конкуренції та захисту прав споживачів» діяв ефективно є, певен В. Оніщенко. Адже поруч з ним працюватимуть його колишні підлеглі з тер відділення АМКУ, яких звільнили після скорочення штатів відділення. Всі вони фахівці своєї справи і мають великий досвід роботи в структурі, наголосив голова нової громадської організації.

Журналісти, пам’ятаючи досвід активної політичної діяльності свого візаві (В. Оніщенко свого часу обіймав посаду заступника голови обласного відділення Партії регіонів – авт.) запитали його про те, чи не є нова ГО стартовим майданчиком представників «певної» політичної сили, а її діяльність призначена для отримання політичних бонусів перед черговими виборами? В. Оніщенко, схоже, був готовий для такої дискусії і відповів, що «в політиці ніколи не говорять «Ні»…». При цьому заперечив, що потенціал нової ГО, яку він очолив, використовуватимуть для політичних цілей.

Як дізналися журналісти, послуги організації для полтавців будуть безкоштовні. Більш того, спеціалісти-активісти, реагуючи на заяви споживачів, можуть навіть виїжджати до інших районів Полтавщини, аби на місці розбиратися в ситуації. А от за суб’єктам господарювання за допомогу ГО доведеться дещо заплатити: від 2 до 10 тисяч гривень. Ці гроші підуть на матеріальне заохочення працівників, які не отримуватимуть зарплати, плату за оренду офісу, проведення експертиз тощо.

До речі, офіс «Науково-практичного центру розвитку конкуренції та захисту прав споживачів» знаходиться у адміністративній будівлі Полтавської ОДА на вулиці Зигіна,1. Зокрема, в кабінеті, де раніше перебували працівники обласного тер відділення АМКУ.

Олександр Брусенський

На фото: В. Оніщенко – колишній голова
обласного відділення АМКУ під час прес-конференції.