Жителі Коломацької ОТГ протестують проти приєднання до Новоселівки

Коломацька ОТГ.

У квітні 2018 року в результаті об’єднання Коломацької та Василівської сільських рад Полтавського району утворилася нова адміністративна одиниця – Коломацька ОТГ.

До неї увійшло всього лише 5 сіл і близько 2 тис. населення, що було значно менше за показники, передбачені Методичними рекомендаціями Мінрегіонбуду. Попри це, молода громада успішно розвивалася й увійшла в число найуспішніших громад України у своїй категорії. В подальшому Коломацька ОТГ  планувала приєднати до себе села Степне Полтавського і Старицьківку Машівського району і таким чином відповідати всім критеріям Мінрегіонбуду. Однак у результаті змін, які Полтавська ОДА внесла до Перспективного плану формування територій Полтавської області, Коломацька ОТГ й с. Степне мають увійти до складу Новоселівської ОТГ, а Старицьківка – до Машівської селищної ОТГ.

Коломацька ОТГ
Староста с. Василівка О. Кулініч, Коломацький сільський голова Є. Почечун і Степненський сільськи йголова А. Кубрак виступають перед громадою 12 січня.

Подейкують, що цю ідею підкинула голові ОДА депутатка облради Ірина Степаненко, яка є фінансовим директором ПП «Альфа-Капітал» (воно господарює в Новоселівці).

Коломацьку ОТГ хочуть зруйнувати на догоду депутатам

Та як би там не було, та звістка про те, що їхню громаду хочуть зруйнувати на догоду бізнес-політикам, сколихнула жителів Коломацької ОТГ. 12 січня у сільських будинках культури Коломацького і Василівки, а 13 січня – Степного відбулися сходки. На них прийшло так багато людей, що й яблуку ніде було впасти!

 Коломацька ОТГ
У приміщенні Коломацького будинку культури яблуку нікуди було впасти.

Збори відбувалися дуже емоційно: люди були не на жарт схвильовані й категорично висловлювалися проти об’єднання з Новоселівкою. Пропонували звертатися до Президента, Кабміну, їхати на Київ, блокувати Верховну Раду, палити шини…

Колормацька ОТГ
Зала Василівського будинку культури була заповнена вщерть.

Представники зі Старицьківської сільради зачитали звернення про незгоду з новим форматом ОТГ, яке підписали 164 жителів Старицьківки. Навіть амбіції Степненського сільського голови Андрія Кубрака, який доводив, що центр громади має бути в Степному, не відволікли людей від головного: спочатку треба зберегти єдність чотирьох сільрад у протистоянні бізнес-реформаторам, а вже потім чубитися за головування в громаді.

Коломацька ОТГ
Євген Почечун радиться з громадою.

Врешті-решт домовилися: 15 січня о 12 годині упродовж двох годин перекрити трасу державного значення Київ-Харків на перехресті сіл Степне та Коломацьке. Провести акцію вирішили цивілізовано, попередивши відповідні структури: ОДА, поліцію, службу автомобільних доріг України, запросивши висвітлити цей захід центральне телебачення.

Сергій МИКОЛЕНКО.

Фото автора.