Комісія ДСНС підрахувала: 43% бомбосховищ на Полтавщині не придатні до використання, населення забезпечено протигазами всього на 9%…

ДСНС

Загальна оцінка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення – визнана такою, що лише обмежено відповідає вимогам. Тому через рік на Полтавщині знову працюватиме комісія ДСНС.

Як повідомляла «ПП», с 12 по 22 березня 2018 року в Полтавській області працювала спеціальна комісія ДСНС під керівництвом першого заступника Голови ДСНС України Олега Мельчуцького. Сьогодні в приміщенні Полтавської ОДА підбивали підсумки її роботи. Схоже, як вбачається з результатів, голові Полтавської ОДА Валерію Головку таки доведеться виконати свою погрозу і провести «серйозні розборки» з чиновниками, які відповідають за цивільний захист населення області.

Комісія ДСНС відзначила негативну тенденцію скорочення кількості радіоточок

Про що дізналися члени столичної комісії ДСНС, перевіряючи на Полтавщині виконання вимог законів та нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб. Висновки доволі скептичні і свідчать, що питанням цивільного захисту населення регіону в окремих районах опікуються про людське око.

Приміром, в Пирятині комісія взагалі не знайшла плану цивільного захисту населення в особливий період. У Горішніх Плавнях він є, але додатків до нього – немає. Для оповіщення населення буде використано 433 електросирени, але 15% з них несправні. Поінформувати полтавців про лих можуть і а допомогою 166 радіовузлів, але в такий спосіб можна охопити всього біля 70% населення.

Тривожна картина, за висновками комісії ДСНС, склалася на Полтавщині і із захисними спорудами, які в народі називають бомбосховищами. Таких в регіоні всього 1,5 тисячі. Але 43% з них не можуть використовуватися за призначенням. І це один із найгірших показників в Україні. У Полтаві взагалі до використання за призначенням не готові половина бомбосховищ. Але обласний центр – не найгірше місто в цьому сенсі. В Лубнах та Гадячі ситуація з укриттями ще гірша.

На сьогодні в Полтавській області налічується 49 хімічно-небезпечних об’єктів. Фактично, це бомби уповільненої дії, які загрожують життю і здоров’ю 206 тисяч полтавців, котрі проживають в зоні враження, якщо на тих об’єктах щось «рвоне». Однак заходи із захисту та евакуації в такому випадку відпрацьовані далеко не у всіх містах.

Приміром, взагалі не відпрацьовані заходи з організації радіаційного та хімічного захисту населення у Пирятині та Кобеляках. Не захищено від радіаційної та хімічної небезпеки навіть населення, яке працює. На підприємствах комісія ДСНС змогла віднайти всього 44% протигазів, які необхідні в разі біди для захисту полтавців. А для тих полтавців, котрі не працюють, протигазів є всього 9% від потреби…

«Через рік у Полтавській області відбудеться контрольна перевірка, тож ще є час виправити виявлені недоліки», – наголосив очільник комісії ДСНС О. Мельчуцький.

Олександр Брусенський