Кожен вірш – це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя

Переконатись в цьому мали змогу користувачі Пирятинської центральної районної бібліотеки на творчій зустрічі «Літературні таланти Пирятинщини» та презентації книжки – поезії О.В.Гурби «Просто в серце візьми», яка відбулася 21 березня. Саме в цей день відзначається Всесвітній день поезії. Ця збірка поезії – довірлива, щира розмова з читачем про найсвятіше – світлу високу любов. В інтимній ліриці книги відчуваються найтонші відтінки почуттів, радість зустрічей і туга розлук, вірність щирого кохання.

У другій частині – вірші, присвячені світлій пам’яті талановитого співака з Пирятинщини Прокопенка Володимира, сповнені повагою, захопленням – вони знаходять відгук у серцях читачів. Заключна частина збірки, що присвячена нинішній трагедії України – війні на сході, – змальована з великим вболіванням і співчуттям до долі мирного населення. «Україні – мир!» – лейтмотив цієї поезії.

Поезія – це чарівна скрипка, в яку закохуються багато людей. Про тих, хто дарує оточуючим тепло серця, добрий настрій, хто словом доносить до них красу і велич рідного краю, збуджує замисли і почуття. У кожного із нас є свій улюблений поет. І сьогодні ми адресуємо свої почуття, наші визнання в любові до письменниці, яка своєю творчістю проникнути в наші серця, душі і запалити в ній свічку поезії, пробудити віру в добро.

На нашій були зустрічі присутні гості: в.о. завідувача сектору культури та туризму РДА – Олег Холод, директор Пирятинської централізованої бібліотечної системи – Бойко Юлія, зі словами вдячності звернулися: заступник міського голови – Андрійщук Раїса, начальник сектору культури і туризму міської ради – Лідія Прокопенко, замісник голови районної ради Олексій Гусак, директор краєзнавчого музею – Наталія Купріян.

Музичні вітання Ользі Василівні звучали від лауреата Луценківської премії – Валентини Стельмах. Творчість Ольги Гурби – це і є той життєдайний струмок, вода з якого живить тебе своєю силою, посилає наснагу, піднімає, надихає, дарує найкращі барви життєвих сил, з такими словами звернулись до поетеси Ніна Козаченко та Микола Сенчило. Вірші «Прийде час» і «Зимовий вальс» звучали у виконанні Марини та Сергія Валоваженків. З словами вдячності звернулися до колеги по перу, молоді таланти Пирятинщини – Альона Гуленко та Руслан Поіденчук, зачитали улюблені вірші письменниці. Відгуками про прочитану поезію поділилися користувачі та часті гості бібліотеки – Ніна Приходченко та Василь Миленко. Зі словами вдячності до присутніх та гостей свята звернулася сама поетеса Ольга Гурба. Бібліотекар першої категорії відділу обслуговування Алла Кабушка презентувала гостям виставку-знайомство «Літературний марафон» та книжково-ілюстративну виставку «Творчість Ольги Гурби».

Всі присутні на святі забули про все, відклали проблеми, негаразди і поринули у світ високих почуттів на святі поезії. Всім було весело та цікаво. А найголовніше, що ніхто не залишився байдужим. Всі сфотографувались на згадку. По закінченні заходу бібліотекар пригостила всіх присутніх печивом, цукерками та запашним чаєм.

На фото – незабутні моменти заходу.