Кожному депутату-імениннику швейцарські годинники

18 червня на апаратній нараді у Полтавській ОДА вітали двох іменинників. Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький вручив букет троянд своєму колезі – заступникові голови облдержадміністрації Романові Товстому, якому вчора виповнилося 39 років. А голова Полтавської облради Олександр Біленький у неофіційній обстановці від себе особисто, крім сердечних привітань, вручив імениннику – депутату облради, оригінальний подарунок – тролейбусну «тримачку» з дарчим написом: «Тримайтеся за Товстого». Правда, чи знадобиться «тримачка» імениннику, який, як подейкують, уже не користується тролейбусами, наразі не відомо. Але Р. Товстий не приховував свого задоволення подарунком. Про що сповістив на своїй сторінці у Фейсбуці.

Іншим іменинником, який пішов з апаратної наради з подарунками, був депутат Полтавської облради, член фракції Радикальної партії Олега Ляшка Руслан Рогов. Ювіляр, якому 8 червня виповнилося 50 років, отримав з рук А. Пісоцького Почесну грамоту Полтавської облради та іменний годинник.

Чиновнику – тролейбусну «тримачку», депутату – швейцарські годинники

Останній подарунок, добротно упакований у завелику для «простих» годинників коробку,схоже, зацікавив присутніх. Як виявилося, Р. Рогов став одним із небагатьох щасливчиків, якому подарували швейцарські годинники бренду HAAS&CIE, інкрустовані кристалами Swarowski. Це саме один з тих годинників, партію яких керівники Полтавської облради торік закупили за 100 тисяч гривень. Тоді ця закупка викликала неоднозначне ставлення полтавців, котрі, дізнавшись про швейцарські годинники, відверто висловлювалися в соцмережах на адресу тих, хто вирішив таким чином витратити гроші платників податків. Зовсім недавно в облраді нагороджували «простими» годинниками вітчизняного виробництва.

Р. Рогов у розмові з кореспондентом «ПП» не приховував свого задоволення тим, що його з нагоди піввікового ювілею нагородили годинником. І не лише люб’язно продемонстрував подарунок, але й у присутності журналіста приміряв його на свою руку. Спочатку побоювався, що ремінець може виявитися коротким, але все виявилося гаразд.

Депутат розповів, що він уже далеко не перший, кому вручають швейцарські годинники. Список щасливчиків, які отримали швейцарські годинники з написом на циферблаті «Від голови Полтавської обласної ради», за його підрахунками, вже становить два десятки обранців. Серед тих, кому вручили вартісні подарунки, приміром, колишній голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко. Його, пригадав Р. Рогов, нагороджено з нагоди 60-річчя…

Коли й за скільки почали закуповувати швейцарські годинники

Першу партію, до якої увійшли швейцарські годинники, становили дванадцять наручних кварцевих виробів HAAS&CIE, Полтавська облрада придбала у 2016 році. Тоді на швейцарські годинники з обласного бюджету витратили 49 920 гривень. Торік закупили ще 24 годинники цього популярного бренду на суму 99 840 гривень: 16 чоловічих та 8 жіночих. Причому на циферблаті кожного годинника є напис: «Від голови Полтавської обласної ради». О. Біленький, коментуючи доцільність закупівлі вартісних годинників у той час, коли в бюджеті області часто-густо не знаходять грошей на першочергові потреби, розповів журналістам, що швейцарські годинники HAAS&CIE – це додаток до Почесної грамоти облради. І підтвердив, що облрада з бюджеті витратила на цю покупку практично 100 тис. грн. Тож вартість кожного годинника, за його підрахунками, становить 4160 грн.

Нагородження годинниками стало традиційною церемонією в Полтавській облраді. Лише на неповними даними, протягом 2016-2017 років годинники з рук голови облради отримали 37 полтавців. Переважно депутатів облради, керівників обласного і районного рівнів, відомих полтавців тощо.

Олександр Брусенський
На фото: швейцарські годинники HAAS&CIE; Р. Рогов демонструє годинника HAAS&CIE. Фото автора; «тримачка» для Р. Товстого від О. Біленького. Фото зі сторінки у ФБ Р. Товстого.