Дірки на дорогах як показник збідніння населення

крадіжки каналізаційних люків

Схоже, Полтаву знову накрила хвиля крадіжок колодязних люків і решіток дощової каналізації.

По вулиці Великотирнівській на відремонтованій недавно ділянці дороги, що веде від автовокзалу до траси Київ-Харків, тривалий час стирчало з отвору дощової каналізації страхітливе опудало, що лякало увечері випадкових перехожих. У цьому місці автомобілі розвертаються і проїжджають на відстані кілька сантиметрів від пастки. Тож якби не чуперадло, що його спорудила якась добра душа, аварій би не уникнути. Лише кілька днів тому, коли цей матеріал уже був підготовлений, на місці опудала нарешті з’явилася решітка зливової каналізації.

крадіжки каналізаційних люків
Ось таке чуперадло ще донедавна стирчало на проїжджій частині дороги неподалік автовокзалу.

Вузенька вулиця Софії Кова­лев­сь­кої в районі Очеретянки маневрує між парканами садиб настільки щільно, що не залишає місця для пішоходів. І уявіть собі: з-за повороту, прямо на проїжджій частині, де ледве можуть розминутися дві зустрічні автівки, зяє величезний отвір! Спасибі, хтось завбачливо встромив у нього гілки й почепив на них ганчірку. На вулиці Лялі Убийвовк, неподалік від Макарівської церкви, теж на дорозі амбразура, замаскована гілками. І таких пасток по місту повно: того й гляди, попадешся!

крадіжки каналізаційних люків в Полтаві
Пастка на вул. Лялі Убийвовк.

Полтава повна пасток через крадіжки каналізаційних люків на дорогах

Що це: показник нашої культури, байдужості, невихованості? А може, бідності? Зараз модно складати рейтинги різних країн і населених пунктів за різними показниками: рівнем освіченості, доходів, ВВП на душу населення тощо.

То чому б нам не запровадити ще один рейтинг — наочніший і зрозуміліший:  кількість відкритих колодязів на квадратний кілометр території (або на погонний кілометр дороги) через радіжки каналізаційних люків? Думається, серед інших обласних центрів Полтава в ньому не пасла би задніх.

До того ж, такий рейтинг міг би з успіхом замінити (або підтвердити) показники збідніння населення. Адже радіжки каналізаційних люків це справа рук певної категорії суспільства — люмпени і маргінали, яких стає все більше.

крадіжки каналізаційних люків в Полтаві
Вул. Софії Ковалевської.

І ще: задачка для можливого соціального проекту. Чи не дешевше було б для керівників відповідних служб не купувати дорогі металеві люки взамін украдених, а залишати по місту в певних місцях батони дешевого хліба з написом: «Візьми, якщо голодний»? Нагодувати всіх жебраків, звичайно, не вдасться, та принаймні хоча б збережемо металеві люки і решітки. І убезпечимо водіїв та неуважних громадян, які можуть наразитися на небезпеку.

А якщо сподівання не справдяться, то хоча б отримаємо статистику: скільки хліба подаровано, скільки люків збережено. Науковцям-соціологам стане в пригоді. А якщо вдасться виявити позитивну динаміку і випадки крадіжки каналізаційних люків зменшаться, можна дисертацію писати якомусь держслужбовцю!

Сергій МИКОЛЕНКО.