Краще пізно, ніж ніколи: на Полтавщині готують резервістів до ведення бойових дій

У Лохвицькому районі тривають п’ятиденні навчальні збори військовослужбовців запасу, яких призвали із резерву, щоб навчити азам військової служби. Готують резервістів за планом тренування бригади територіальної оборони Полтавщини.

Готують резервістів для кожного району

Потуги, пов’язані, зокрема, з формуванням на Полтавщині у квітні 2014 року – після початку відомих подій на Донбасі – батальйону територіальної оборони, виявили чимало хиб у мобілізаційній роботі та підготовці резерву для армії. Очевидно, врахувавши повчальний досвід організації перших підрозділів батальйону, який згодом отримав назву 16-го батальйону і яким командував підполковник-«афганець» Іван Петренко (https://panoram.com.ua/2018/05/12/news-1056-den-materi/), цього року в області створили вже інший підрозділ територіальної оборони – бригаду.

Заступник обласного військового комісару підполковник Едуард Бородай сьогодні розповів «ПП», що підрозділи бригади територіальної оборони відтепер є в кожному районі Полтавщини. Керівництво бригади сформовано при обласному військкоматі. До складу бригади приписані так звані «резервісти» – військовослужбовці запасу, та полтавці призивного віку, котрі з якихось причин ще не служили в армії. Головною метою зборів на території Лохвицького району, на яких готують резервістів, є забезпечення злагодженості підрозділу та його готовності до виконання завдань за призначенням.

Готують резхзервістів: навчають тому, що потрібно на війні

До зборів залучили одну стрілецьку роту. Після призову та розміщення резервістів у вже підготовленому наметовому містечку їх переодягли у військову форму, видали зброю – автомати АК-74, організували харчування тощо. Збори почали зі складання військової присяги тими резервістами, які ще не служили в армії. Навчатимуть резервістів військовій справі – тактичній та спеціальній підготовці, військово-медичній, розвідувальній, інженерній підготовці, тактичній медицині, роботі із засобами зв’язку тощо, протягом цих днів будуть досвідчені інструктори,зокрема учасники АТО.

На час участі у зборах резервісти отримуватимуть належне фінансове забезпечення – гроші за відрядження, та користуватимуться всіма пільгами, які передбачені для військовослужбовців. На що організатори зборів звертатимуть особливу увагу, пам’ятаючи недавній бунт військовослужбовців оперативного резерву, які проходили збори на базі 179 навально-тренувального центру військ зв’язку у Полтаві (https://panoram.com.ua/2018/03/31/news-985/).

Організатори зборів сподіваються, що серед резервістів згодом знайдуться бажаючі вступити на військову службу за контрактом і продовжити службу вже у складі Збройних Сил України.

Олександр Брусенський
Фото прес-служби Полтавського обласного військкомату