Красногорівські маки ляжуть до пам’ятників героям

В Україні розпочалася акція з облаштування меморіальних комплексів та пам’ятників загиблим учасникам АТО на Сході країни. Активно долучилися до неї й педагоги та школярі Красногорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вони виготовляють маки, які найближчим часом передадуть у зону АТО. Керує роботою вчитель праці та креслення Володимир Пилипович Бірук.

Попередньо учні зібрали пластикові пляшки. З них вирізають заготовки. Зокрема, із зеленого пластику роблять листя, з коричневих пляшок – серединки квітів. Для «натуральності» їх потім притрушують манною крупою.

Пластикові маки виготовити не так просто. Спочатку на проволоку кріплять темну серединку та зелену маківку. Останню вирізають з поролонової губки, а потім старанно обв’язують чорною ниткою. Далі прикріплюють червоні пелюстки й листя, які попередньо обпалюють на вогні.

Як бачите, щоб виготовити кожну квітку маку, потрібно докласти чимало зусиль. Однак учні розуміють важливість завдання: їхні маки – це данина людям, які віддали своє життя, щоб зупинити російського агресора. Діти поспішають, щоб передати в зону АТО виготовлені маки. Прагнуть виготовити принаймні 100 квіток.

Зінаїда Матяшова.
На фото: восьмикласники Красногорівської школи за роботою. Фото автора.