Кременчук – лідер в Україні по економії споживання газу. Полтава – «вентиль не прикрутила»…

споживання газу

Кременчук в трійці лідерів регіонів по Україні, які зменшили споживання газу.

Тема газової війни між РФ і Україною не сходить із сторінок як вітчизняних, так і зарубіжних ЗМІ. Експерти ведуть дискусії щодо можливостей нашої країни вистояти в «газаваті» і підтвердити Європі свою спроможність безперебійного постачання транзитного газу.

Одночасно в НА «Нафтогаз України» переймаються темою економії блакитного палива в регіонах, яким керівники країни рекомендували «прикрутити краники» і зменшити споживання газу за рахунок тимчасового часткового відключення від опалення навчальних закладів, повного припинення тепла на ці вихідні до підприємств тощо. Керманичі вітчизняного «Нафтогазу» тим часом висловлюють оптимістичні прогнози щодо здатності газівників забезпечити країну газом і не опустити колапсу в енергетичній системі.

Так, головний комерційний директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко на своїй сторінці у Фейсбуці сьогодні написав, що російському «Газпрому» не вдалося дискредитувати Україну в очах Європи, натомість росіяни показали себе як ненадійного поставника.

«Українці довели Європі – що Нафтогаз забезпечує надійні надходження газу в Європу, на відміну від Газпрому. Це дуже важливо для того, щоб європейці відмовилися від Північного Потоку 2 – газопроводу з Росії до Німеччини, який може повністю забрати у України доходи від транзиту, а це приблизно 2-3 млрд. доларів на рік…».

Також Ю. Вітренко заявив, що Україна з 3 березня 2018 року збільшить імпорт природного газу з боку Європи до 25 мільйонів кубометрів на добу, що дозволить повністю закрити потребу країни по споживанні газу.

Його шеф – голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, в свою чергу розповів, які регіони максимально зменшили споживання газу. В трійці лідерів – Кременчук (-35%), Дніпро (-32%), Миколаїв (-21%). Київ зменшив споживання газу на 15%. Полтави в списку обласного значення, де бодай трохи, але таки знизили споживання газу, немає. Навпаки, обласний центр наростив споживання газу 3 березня на 6%. В загальній сумі по Україні 2 березня споживання газу зменшилося на 14%.

споживання газу

P.S. Правда, в Полтавській ОДА оперують іншими даними, які на своїй сторінці оприлюднив директор обласного департаменту будівництва, містобудування та архітектури Тимофей Голбан. Він виклав в Інтернеті свої дані щодо споживання газу обласними підприємствами теплоенерго.

споживання газу

Олександр Брусенський

Фото із сторінки у Фейсбуці А. Коболєва