«Крилатий» музей у Полтаві посилено готують до відкриття

«Крилатий» музей

Працівники Полтавського музею важкої бомбардувальної авіації або «Крилатий» музей, який у вересні 2016 року з обласної комунальної установи перевели в ранг філіалу Національного військово-історичного музею України, не покладаючи рук готують його відкриття для широкого загалу.

Власне, «Крилатий» музей ніколи не припиняв своєї роботи. Майже щодня до його залів та оглядового майданчика, де стоять літаки, приходять відвідувачі. Приміром, 14 травня 2017 року музей відвідали лауреати щорічної обласної премії імені Панаса Мирного. У березні з нагоди відкриття нової експозиції, присвяченої операції «Френтік», там побувала делегація високих армійських чинів зі США на чолі з командувачем Сухопутних військ збройних сил США в Європі генералом-лейтенантом Беном Ходжесом . Але через те, що потрапити до унікального закладу можна лише через КПП військової частини А3384, на території якої розміщено «Крилатий» музей, що потребує дотримання певних процедур і пропускного режиму, його працівники вирішили відокремити територію музею від військових і зробити окремий вхід. Через нього до музею може вільно пройти будь-який відвідувач. Для цього облаштовують окремий вхід на територію музею. Уже незабаром опоряджувальні роботи закінчать і після того, як міська влада заасфальтує вулицю Гетьмана, на якій розміщено «Крилатий» музей, вхід до нього радуватиме око.

До речі, працівники музею дбають і про оновлення експонатів авіаційної техніки. Днями до музею привезли із Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки вертоліт Мі-8. Наразі цей оригінальний експонат готують для демонстрації відвідувачам музею.

Олександр Брусенський.

Підпис під фото. Делегація армійців США в музеї. Фото із сайту музею (https://mvba.com.ua).