Крижана брила травмувала дитину: у Полтавській міськраді скликали чергову апаратну нараду, щоб виправдатися

Крижана брила травмувала дитину

4 лютого після тривалої паузи в Полтавській міській раді скликали апаратну нараду. На неї винесли єдине питання: про трагічний випадок, що стався в місті в суботу 2 лютого. Близько 14.00 з п’ятиповерхівки за адресою: вул. Соборності, 78 (район площі Зигіна) зірвалася крижана брила й упала на тротуар, розлетівшись на шматки. Один із уламків травмував 6-річну дівчинку.

Неважко спрогнозувати, що було б, якби на дитину з висоти п’ятиповерхівки впала сама крижана брила. (Див. ПП: “І знову ці підступні бурульки”). Три роки тому бурулька, яка впала саме з цього будинку(!) вбила 69-річну полтавку. Проте й уламків льоду виявилося досить, щоб травмувати дитину. Зараз Марійка Зволинська в тяжкому стані перебуває в Полтавській міській лікарні, за її життя та здоров’я борються лікарі.

апаратна нарада з питання про крижану брилу
Апаратна нарада 4 лютого

Крижана брила травмувала дитину: журналістка повідомила про її смерть

Відкриваючи апаратну нараду, секретар Полтавської міської ради, в. о. міського голови Олександр Шамота побажав дівчинці якомога швидше одужати. І тут одна з присутніх журналісток заявила, посилаючись на інформацію речника Нацполіції Юрія Сулаєва, що дитина вранці померла. У залі зависла гнітюча тиша. О. Шамота схопився за телефон та гарячково почав набирати начальника міського відділу охорони здоров’я С. Котова. А той чомусь не відповідав… Зрештою, О. Шамота залишив залу засідань і повернувся за кілька хвилин, заспокоївши присутніх: дитина жива, а поширена інформація про її смерть виявилася фейком.

Сама ж апаратна нарада відверто скидалася на спробу міських посадовців будь-що виправдатися і зняти з себе відповідальність за безлад на міських вулицях. Спочатку заслухали звіт начальника КП «ЖЕО №2» Олександра Ландаря, який розповів, що від початку зими комунальники очистили від бурульок понад 100 будинків. На згаданому будинку вже двічі збивали бурульки, втретє планували зробити це 3 лютого. Не встигли…

До робіт із чищення дахів мають долучитися й підприємці. Адже у згаданому будинку на першому поверсі розташовано чимало магазинів. Крім того, заявив О. Ландар, крижана брила впала не з даху, а з балкону, який облаштовано з порушенням правил і норм ДБН. Зокрема, там дуже похилий дах, що нависає далеко над тротуаром.

крижана брила
У трагедії звинуватили «незаконний» балкон. Який саме – невідомо, адже всі балкони п’ятого поверху засклені з порушенням ДБН.

О. Шамота закликав інспекцію з благоустрою разом із юридичним управлінням міськвиконкому розробити методи впливу на власників балконів, щоб змусити їх демонтувати незаконні споруди.
Далі заслухали представника ГУ ДНС у Полтавській області, чиї вишки й фахівців залучають для чищення дахів від снігу й збивання бурульок. Той розповів, що аварійний загін управління з питань надзвичайних ситуацій працює за договорами з управліннями освіти, молоді й спорту тощо. Фахівці загону очистили від бурульок 114 об’єктів, зокрема 30 дитсадків і шкіл, 2 заклади молоді й спорту. Укладати договори на обслуговування окремих будинків деенесники не мають права. А КП «ЖЕО №2», за його словами, не йде на співпрацю.

крижана брила впала з цього будинку
Будинок на вул. Соборності, 78, біля якого 2 лютого крижана брила травмувала дівчинку.

Критика на адресу комунальників дуже не сподобалася заступнику міського голови О. Чепурку. Із притаманною йому різкістю та відсутністю такту він перебив промовця: «Та як ви можете вказувати МЕНІ, заступнику міського голови!» І заявив, що більше не хоче його слухати.

Результат апаратної наради

Загалом склалося враження, що апаратну нараду в міськвиконкомі скликали не для того, щоб розібратися в ситуації та унеможливити подібні випадки в майбутньому, а лише щоб вигородити міські комунальні служби. Той же Чепурко заявив, що в обов’язки КП «ЖЕО №2» не входить чищення дахів від снігу, це мають робити самі мешканці будинків. Та оскільки влада розуміє, що вони цього не зроблять, то й доручає це комунальникам. А оскільки в ЖЕО немає відповідної техніки (вишок), то міська влада залучає для цього вишки КП «Міськсвітло» й «Декоративні культури».

Цікава ситуація, чи не так? Як підвищувати тарифи, то наші будинки обслуговує КП «ЖЕО №2», а як чистити сніг, то вони ні до чого…

Пригадується, як три роки тому після трагічного випадку, коли бурулька вбила жінку, О. Шамота, тоді ще простий депутат міської ради, звинуватив у бездіяльності як міські комунальні служби, так і особисто тодішнього міського голову О. Мамая…

І ще різонула слух фраза О. Шамоти: «А біля будинку була загороджувальна стрічка?» «Так», – відповіли посадовці, й в. о. міського голови заспокоївся.

кижана брила
Незважаючи на загороджувальну стрічку, перехожі йдуть попід будинком, бо альтернативи в них немає.

Зауважимо, що огороджувальна стрічка біля будинку є й зараз: вона перегороджує тротуар над головами людей приблизно на висоті 2 м. Але перехожі, незважаючи на неї, все одно йдуть під будинком. Просто тому, що в них немає іншого виходу: перелетіти небезпечне місце вони не можуть. Тож будь-якої миті може впасти нова крижана брила й трапитися нова трагедія…

Зінаїда МАТЯШОВА.

Фото автора.