Лариса Гольник, яку побили невідомі, не отримала продовження своїх повноважень

Лариса Гольник

 

П’ятьом полтавським суддям із Київського, Ленінського та Октябрського районних судів Указом Президента України від 29 грудня 2017 року продовжені безстроково їхні повноваження. Але у цьому списку відсутнє прізвище судді Октябрського райсуду Полтави Лариси Гольник, яка вже майже два роки ходить на роботу, але не відправляє правосуддя.

Її імя стало широко відоме після того, як їй розподілили вести у суді справу Полтавського міського голови Олександра Мамая, якого правоохоронці запідозрили у корупційному правопорушенні. А 21 листопада 2017 року суддю Л. Гольник та її чоловіка ввечері побили незнайомі . Згодом на прес-конференції вона і в коментаріях для ЗМІ вона заявила, що напад на себе пов’язує з оточенням міського голови.

Сьогодні Лариса Гольник на прохання кореспондента «ПП» прокоментувала ситуацію із не підтвердженням своїх повноважень. За її словами, про України Президента України, яким продовжено безстроково повноваження її колегам, вона знає. Але і не чекала того, що її прізвище з’явиться у тому документі. Усе через те, що Вища Рада Правосуддя (ВРП) поки її не рекомендувала Президенту на продовження повноважень, адже у ВРП навіть ще не почали розглядати скарги, які там є на суддю Л. Гольник. Тож, констатує суддя, ВРП після розгляду всіх скарг може ухвалити рішення рекомендувати Президенту продовжити її повноваження, а може і не рекомендувати…

Щодо скарг, які припадають пилом у ВРП, то сама Лариса Гольник до пуття навіть і не знає їхню кількість. Але припускає, що скарг там не менше п’яти. Принаймні, уточнює вона, про три скарги вона знає напевне. Але знає й те, що на розгляді є ще скарги. Л. Гольник просила із скаргами, але отримала відмову.

Не розслідувано поліцією і справа про напад на суддю та її чоловіка. Л. Гольник розповіла, що хоче зустрітися з цього питання з начальником слідчого управління поліції Полтавщини, але поки це не вдається. Як не може дізнатися подробиці розслідування і від слідчого, яка веде «її справу. А от охорону, яку їй виділили одразу після нападу і побиття, з судді Л. Гольник поки не знято. Як і раніше її скрізь супроводжують працівники поліції.

Лариса Гольник не приховує своїх амбіцій стати суддею Антикорупційного суду, який можуть незабаром створити в Україні. Але, як написала вона днями на своїй сторінці у Фейсбуці, після обнародування президентського проекту закону про Антикорупційний суд, вона втратила надію. Адже в проекті виписані вимоги до майбутніх суддів, які штучно ускладнюють процедуру конкурсу і фактично «відсікають» дорогу до цього суду не лише їй, але й багатьом суддям України.

«Як і раніше, я щодня приходжу на роботу, але судові засідання не веду, – резюмує Л. Гольник. – От і сьогодні до райсуду прийшла раніше за колег, аби голова райсуду не звинуватив мене у прогулах…».

Олександр Брусенський
На фото Лариса Гольник.
Фото автора.