Якості, які безперечно необхідні лікареві

лікар

У досвідчених фахівців з підбору персоналу є вираз: «Вибирай характер, навичкам навчиш». Цією фразою все сказано, в особистість втручатися небезпечно і невдячно. Які ж якості реально повинен мати лікар, щоб стати успішним, крім емпатійності та відповідальності?

Вміти комунікувати – це важливо

Лікар живе і працює в екстремальних умовах, щодня виникають стресові ситуації. Всі хворі різні, перебіг порушення не завжди вдається передбачити. Доводиться працювати із людьми, їхніми проблемами і турботами, настроями. З усіма потрібно комунікувати і знаходити спільну мову. Заочно лікувати ще не навчилися.

Звичайно, можна чекати, що пацієнт прийде, все чітко розповість, пояснить і відповість на всі запитання. Його історія буде короткою та зрозумілою, але все навпаки. Для лікаря важливо правильно ставити запитання і уважно вислухати відповіді, будуючи на цій інформації відповідну унікальну модель комунікації. Іншими словами – треба витягати з діалогу користь. Саме діалогу, а не монологу. Тому в резюме лікаря має бути слово «комунікативнисть».

Віра в себе – важлива якість лікаря

Це важлива особистісна якість, яка допомагає досягти успіху, зокрема і фінансового благополуччя. Якщо лікар не вірить у себе, яке він має право ставити діагноз та взаємодіяти з пацієнтами? Це справедливо, чи не так? Потрібно навчитися вірити в себе, точно знати, який результат необхідний, і вірити, що його вдасться досягти. Пілот при зльоті літака поводиться так, ніби літак уже в небі. Найменший сумнів може призвести до катастрофи.

що повинен вміти лікар

Наполегливість та цілеспрямованість

Приблизно 60% угод у світі здійснюється після 5 спроби! Дуже часто причина невдач – відмова від повторних спроб через комерційне чи будь-яке інше боягузтво. Наприклад, іноді пацієнтові пропонують ефективне лікування, а він до цього поки не готовий, особливо часто такі ситуації трапляються в стоматології. Не варто розчаровуватися, наступного разу людина погодиться на якісну дорогу процедуру. Іноді потрібно зробити не менше 7 спроб. Багато людей погоджується з плином часу. Перш ніж вирішити, що пацієнт остаточно відмовляється від тієї чи іншої процедури, треба неодноразово запропонувати послугу.

Цікаво! Принцип успіху Тома Пітерса: «Страх перед помилками і провалами треба вигнати. Немає успіху без ризику. Все, що заслуговує бути зробленим, заслуговує і на те, щоб при першій спробі зазнати поразки. Якщо ви вільна людина, значить, ви повинні відкрито сприймати невдачі і помилки. Правильно кажуть: двічі подумай, перш ніж стрибнути. А я кажу: спочатку стрибни, а потім думай, скільки хочеш. Прийми поразку в обійми, шукай інший шлях до успіху».

Для чого лікарю гнучкість і готовність до змін

У кожного лікаря є своя «зона комфорту». Перебуваючи в ній, ми не мріємо про серйозні речі, наші плани не надто амбіційні. Часто люди критикують інших, тому що самі не готові до змін і ризику. До чого це лікареві? Ці фахівці теж прагнуть:

• стати успішними;

• працювати в найкращих умовах;

• підвищити кваліфікацію;

• опанувати новітні методики лікування.

Без гнучкості та готовності до змін не вдасться змінити місце роботи та працювати в сучасній клініці.