Мамай і «опозиція»: бліцкриг не пройшов…

сесія Полтавської міськради

Сьогоднішня сесія Полтавської міськради, очевидно, увійде в історію містечкового самоврядування як подія, яка продемонструвала, наскільки хиткою є грань між намірами одних обранців і винахідливістю інших депутатів, які перед загрозою розколу в сесійній залі продемонстрували дивовижну згуртованість і здатність протистояти своїм політичним опонентам.

Буквально до останньої хвилини перед початком сесії в її кулуарах зберігалася інтрига щодо того, чи вдасться міському голові Олександрові Мамаю зібрати «конституційну більшість», щоб відкрити засідання.

сесія Полтавської міськради, 20 липня 2018
Зареєстровані депутати за 12 хв до сесії

Прогнози були різними, але на тлі демаршу низки депутатських фракційі погроз ігнорувати роботу сесії чимало місцевих провидців схилялися до думки, що сесія Полтавської міськради таки буде зірвана через відсутність кворуму.

Справді, ще за 12 хвилин до її початку офіційно зареєструвалися і отримали робочу документацію всього… чотири депутати. А для відкриття сесії потрібно було щонайменше 24 депутати…

Депутати від фракцій «Рідне місто», «Самопоміч», БПП «Солідарність» та соціалісти свого слова дотрималися і в сесійній залі не з’явилися.

Здавалося б, місцева «парламентська» криза неминуча.

16-та сесія Полтавської міськради
Сесійна зала за 5 хвилин до початку засідання

Але міський голова не втрачав розсудливості і, схоже, знав, що робив. Сесія Полтавської міськради О. Мамай таки була відкрита, адже у залі на електронному табло висвітлилася магічна цифра «24» – рівно стільки депутатів виявилося в залі, які й проголосували за початок роботи сесії.

Далі – справа техніки і вправного одностайного голосування. Заручившись підтримкою своєї команди – більшості, яка знову вийшла переможцем у підкилимній грі з опозицією, депутати доволі швидко розглянули півсотні питань порядку денного.

Остання сесія Полтавської міськради показала, що кадри і надалі вирішуватимуть усе…

16-та сесія Полтавської міськради
Свободівці. Праворуч Ю. Матвійчук

Більше того, зала спрацювала на випередження, нанісши чутливий удар по «опозиції», що значно ослабило її позиції. Тактика виявилася простою і надійною: фракції протестантів позбавили через кадрові рішення впливу на виконком міської ради, на міського голову, який знову продемонстрував загартованість та непохитність у протистоянні із своїми опонентами, сформувавши більшість у залі. До якої увійшла і фракція ВО «Свободи», за що прагматичних «свободівців» нищівно критикували ще за результатами попередньої сесії.

Саме лідер цієї фракції Юліан Матвійчук «з голосу» сьогодні запропонував звільнити заступника міського голови Андрія Ляміна («БПП «Солідарність»), якому пригадали погану роботу з прибирання вулиць обласного центру від снігу цієї зими.

На сесії Полтавської міської депутатська більшість у залі «зачистила» опонентів

Далі пішло-поїхало. О. Мамай, у свою чергу, розширив поле битви за кадри, точніше, з кадрами опонентів. Градоначальник тут же запропонував звільнити з посад ще і свого заступника Віталія Нікіпелова («БПП «Солідарність») та змінити голів депутатських комісій. Зокрема:

  • Сергія Луценка(обраного від СДП), який очолював комісію з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики,
  • Олександра Кудацького (політична партія «Рідне місто»), який головує в комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства,
  • Володимира Корчаку (БПП «Солідарність») – голову комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони довкілля, природокористування.
як проходила 16-та сесія Полтавської міськради
Перед входом до сесійної зали

Сесія Полтавської міськради показала прогнозовані результати голосування – опоненти вже не очолюють ці комісії. Замість них на сесії обрано нових голів комісій – Артема Чубенка (ВО «Свобода»), Ліліану Бєлашову («Совість України») та Володимира Медяника («Совість України»).

Депутати також «зачистили» від опонентів і виконавчий комітет міськради. Тепер там уже не буде трьох звільнених заступників міського голови – Михайла Шевченка (звільненого на попереднійсесії – авт.), та А. Ляміна і В. Нікіпелова. До речі, останні двоє перебувають на лікарняному. Зазнав змін і кількісний склад виконкому: депутати затвердили його в кількості 17 осі, замість 19, як було до нинішньої сесії.

О. Мамай пояснив кадрові зміни тим, що, мовляв, «окремі політичні сили» хочуть переформувати міськраду, от її і переформовували…

Детальніше з перебігом подій на сесії Полтавської міськради можна ознайомитися на офіційному сайті Полтавської міської ради (https://rada-poltava.gov.ua/).

Олександр Брусенський

Фото автора