Чи потрібен майданчик для вигулу собак в авіамістечку

20 вересня в парку авіамістечка, де полум’яніє Вічний вогонь, неподалік дитячого майданчика вирували пристрасті. Яблуком розбрату став майданчик для вигулу собак, який у терміновому порядку за минулі вихідні облаштував один приватний підприємець.

Як стверджують захисники тварин із ГО «Юний Європеєць», місце для його спорудження обрали давно, але фінансування з міського бюджету надійшло лише зараз. Коштує майданчик для вигулу собак начебто 230 тис. грн. Тож його противники не ймуть тями: за що? Адже крім огорожі, кількох металевих стовпчиків, двох лавочок, урни і автомату для видачі еко-пакетиків (для збирання собачих екскрементів) на майданчику нічого немає. Непокоїть протестантів і те, що поряд розташований парк — священне місце для льотчиків-ветеранів, дитячий майданчик і житловий 5-поверховий будинок, під який, до речі, будівельники нагорнули сміття.

Облаштування майданчика для вигулу собак в Полтаві в авіамістечку

— Собачий майданчик — це прекрасно — говорить активістка спротиву Марина Іванівна. — Ми запізнилися зі спорудженням його мінімум на 20 років. Але чому майданчик для вигулу собак вирішили розташувати саме в нашому парку? Чому людей не поставили до відома? Чому не провели громадське обговорення? Ми цей парк відстояли ще 10 років тому, коли міським головою був А. Матковський. У нас є альтернативна пропозиція: якщо ініціаторка цього проекту, наша депутатка Майя Матвєєва так любить собак, чому б їй під своїм будинком не облаштувати майданчик для вигулу собак?

Марина Іванівна про майданчик для вигулу собак в авіамістечку
Марина Іванівна та інші активісти проти того, щоб майданчик для вигулу собак був у парку.

— Люди, которые выступают против, просто не владеют информацией, — каже Анна Кондра, створювач бази донорів для собак і кішок, член ГО «Юний Європеєць». — Эта земля была специально выделена под площадку для собак еще 10 лет назад Киевским райисполкомом. Но ввиду отсутствия финансирования все это оставалось без движения. И только когда в Полтаве приняли Правила содержания домашних животных, встал вопрос выгула собак. У нас есть вся необходимая документация, в ней соблюдаются все необходимые требования: 30 метров от детской площадки и 40 метров от жилых зданий.

майданчик для вигулу собак в авіамістечку, м. Полтава
Поки що собачки роблять свою справу прямо в парку поблизу огородженого майданчика.

Отже, будівництво майданчика начебто має на меті благородні цілі й наслідує позитивний європейський досвід. Та все ж закрадаються сумніви: чи будуть господарі чотирилапих вигулювати своїх улюбленців на цьому майданчику? Чи не сядуть, бува, «брати наші менші» справляти свої потреби на шляху до облаштованої зони, який, до речі, проходить через парк і дитячий майданчик? Як уговорити песика потерпіти, поки він не дійшов до дозволеного місця?

 

Читайте також:

“Де поставимо кому: знищувати не можна помилувати!”

  “Проблема бродячих тварин”

 

Сергій МИКОЛЕНКО.

Фото автора