Хто «ляльковод» гучної справи?

Миукола Різник

Як повідомляла «ПП», 23 липня Військова прокуратура Полтавського гарнізону затримала Опішнянського селищного голову Миколу Різника. В його кабінеті знайшли 12 тис. грн. (Див. ПП: “Голова Опішнянської ОТГ попався на гарячому?”)

Сам посадовець стверджує: гроші йому підкинув такий собі Ігор Рябчевський, який назвався приватним підприємцем (насправді він ніде не працює, має борги, раніше відбував покарання). Називає Микола Різник і ймовірного організатора цієї інсценівки.

– Я став головою Опішнянської ОТГ наприкінці грудня 2018 року в результаті напруженої боротьби: за цю посаду змагалося13 кандидатів, на мене лилося чимало бруду, – розповідає Микола Миколайович. – Створення об’єднаної територіальної громади відбувалося всупереч бажанню районних керівників, які бачили в майбутньому єдину Зіньківську ОТГ. Вони чинили відвертий спротив. Навіть витребувати документи з району було важко. Я особисто їздив у Верховну Раду… Дякую Павлові Кишкарю й Вікторові Кривенку, які викликали з сесійної зали Олега Кулініча та переконали, щоб той вплинув на керівництво району (всім відомо, що голова РДА Сергій Нерозя – це ставленик О. Кулініча, раніше він працював у його структурі).

Я був депутатом селищної ради й боровся за окрему Опішнянську ОТГ 2,5 роки, однак за посаду селищного голови не думав. Та потім зрозумів, що громаду можуть очолити люди, які до цього непричетні. Тому й вирішив балотувався.

Одним із кандидатів на цю посаду був Руслан Заголовацький, якого підтримував О. Кулініч. У нас у районі взагалі склалася ситуація, коли народний депутат дуже тісно «опікується» всіма місцевими проблемами. А тут у Опішні люди обрали «не того» – людину поза системою…

Микола Різник: “В Опішні обрали не того…”

Микола Різник розповідає, що йому пропонували балотуватися в народні депутати по 147-му округу за підтримки ЗЕ-команди. Він відмовився, адже відчуває відповідальність перед громадою, людьми, які його обрали. Після цього з’явився інший ЗЕ-кандидат – такий собі Сергій Дудник, якого ніхто в окрузі не знав. І який, до речі, не зустрічався з виборцями й практично нічого не робив, щоб перемогти. У результаті переміг чинний нардеп Олег Кулініч. У той час як майже на всіх округах Полтавщини нардепами стали представники «Слуги народу». Це дає підстави припустити, що С. Дудник був підставним кандидатом.

Микола Різник
Микола Різник

– Усе почалося три з половиною місяці тому, – коментує Микола Різник інцидент із підкинутими грошима. – До мене на прийом прийшов підозрілий чоловік, представився Ігорем. Сказав, що хоче в селищі відкрити СТО. Тоді я перебував на посаді три місяці, не в усьому розбирався, навантаження шалене. Відправив цю людину в земельний відділ, де він написав відповідну заяву.

Із першого ж дня Ігор натякав, що «віддячить».  Я йому пояснював, що 90-ті закінчилися. Я став головою, щоб змінити цю систему. Але все одно він мені постійно дзвонив, пропонував зустрітися й випити. Я навіть заблокував його номер у телефоні.

23 липня він ще раз зайшов до мого кабінету. Витягнув пачку грошей і поніс до столу, не слухаючи моїх заперечень. Уже став відкривати шухлядку столу, та я схопився й почав виводити його з кабінету. Тоді Ігор поклав гроші в шафу на виході з кабінету, мерщій вискочив та побіг. Я – за ним, але в приймальній на мене чекали правоохоронці… Грошей я в руки не брав, і відбитків моїх на них немає.

Миколу Різника можуть ув’язнити, щоб усунути від керівництва ОТГ

Наступного року (а, можливо, вже цієї осені) мають відбутися місцеві вибори. І політичним силам та окремим політикам не байдуже, хто очолить громади на місцях. Микола Різник припускає, що «ляльководом» цієї провокації був саме Олег Кулініч.

Микола Різник
М. Різнику обради запобіжний захід: домашній арешт строком на 2 місяці.

– Вони хочуть дати мені реальний термін ув’язнення, щоб усунути від керівництва громадою та участі в майбутніх виборах. Я людина не з системи, тому мене хочуть фізично нейтралізувати, – Микола Різник.

25 липня Октябрський райсуд м. Полтави обрав М. Різнику запобіжний захід: домашній арешт строком на 2 місяці. Під стіни райсуду приїхали сотні жителів Опішнянської ОТГ, які не вірять у хабарництво «свого» голови. Вони сподіваються, що справедливість буде поновлена.