Миргород з дешевим теплом: чи відчули це жителі міста-курорту?

Миргород

Цієї зими частина м. Миргород опалюється від котельні, яку переобладнали під так зване альтернативне паливо. Зокрема, солому. Про новацію, яка обіцяла суттєве скорочення споживання занадто дорогого природного газу – до 70%, говорили давно. Але на практиці диво-котельня почала подавати тепло в квартири миргородців лише цієї зими.

Широко розрекламований проект переводу однієї з котелень міста-курорту Миргород на солому в рамках міжнародного проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород» втілювався в життя кілька років. Офіційний пуск котельні, яка опалює 10% інфраструктури міста, відбувся ще 27 жовтня 2015 року. Але новинка «запрацювала» на місто лише недавно.

Як розповів сьогодні кореспонденту «ПП» Миргородський голова Сергій Соломаха, модернізовану котельню під єднали до загальної системи опалення міста в квітні 2017 року. Весну і літо котельня подавала гарячу воду, а з початком опалювального сезону 2-17/2018 років почала постачати і тепло. Потужність котельні дозволяє опалювати 10% інфраструктури Миргороду. Працює котельня на соломі, яку завбачливо завезли на спеціально обладнану площадку-склад ще торік. Але під час суттєвого зниження температури «підтоплюють» і газом, щоб не знижувати температуру води. Коли закінчиться солома, котельня може працювати на залишках деревини або пілетах.

Миргород

А от переваг альтернативного опалення в сенсі зниження плати за тепло,жителі м. Миргород так і не відчули. С. Соломаха пояснив, що модернізована котельня подає гарячу воду у загальноміську систему опалення, де «дешеве» розчиняється поміж «дорогого». А зважаючи на те, що вартість тарифів на тепло і гарячу воду встановлює не Миргородська міськрада, а НКРЄ, то ніхто навіть і не береться робити порахунки. У виграші лише КП «Миргородтеплоеерго», де завдяки модернізованій котельні помітно скоротили споживання газу. За словами С. Соломахи, економічний ефект від переводу котельних на альтернативне опалення миргородці відчують лише тоді, коли всі котли модернізують…

Олександр Брусенський
На фото 1: С. Соломаха. Фото автора.
На фото 2: Так запускали диво-котельню
в м. Миргород у жовтні 2015 оку. Фото з Інтернету.