Миргородська РДА засвідчила, що «кришує» «Щит Миргородшини»?

КП «Щит Миргородщини»

«Впасти – не встати, вмерти – не жити!» Ця безсмертна фраза радянського актора-сатирика Аркадія Райкіна мимоволі згадалася, коли я прочитала відповідь на запит очолюваної мною правозахисної організації «Полтавський медіаклуб» за підписом першого заступника голови Миргородської РДА Віктора Фесенка стосовно діянь КП «Щит Миргородщини».

Запит стосувався подій 17 вересня ц.р. на великому ставку біля села Шахворостівка Миргородського району, який знаходиться на балансі комунального підприємства «Миргородське міжгосподарське підприємство з виробництва риби».

Нагадаю, у квітні ц.р. на цей ставок, де знаходиться база рибоб’єднання, нагрянули працівники комунального підприємства «Щит Миргородщини» на чолі з Віктором Костенком, відібрали 450 метрів сіток, якими підприємство виловлювало рибу, забрали й рибу, зламали замок вагончика рибоб’єднання й розграбували його. Після цього «щитовці» не допускають керівництво рибоб’єднання на ставок, мотивуючи тим, що, мовляв, у рибо’єднання не продовжений договір оренди ставка з обласним водгоспом, поставили на вагончик свій замок, встановили чергування (типу – охороняють), виставляючи в соцмережах договір на охорону ставка між Шахворостівською сільрадою та «Щитом…», який юридично є незаконним.

КП «Щит Миргородщини»

Тоді, 17 вересня, я разом з директором миргородського рибпідприємства Іваном Герасименком, орендарем Остапівського водосховища Олегом Кавуном та Анатолієм Полив’яним, який багато років допомагає І.Герасименку в облаштуванні ставка та гідротехнічних споруд, поїхали на ставок. Звісно, нас там не чекали.

КП «Щит Миргородщини»

І ми стали випадковими свідками, як працівник КП «Щит Миргородщини» Микола Безніщенко разом ще з одним молодиком вантажили у мікроавтобус свіжоспиляні кленки. Все це було зафільмовано й зафотографовано, виставлено в Інтернет. Безніщенко тоді пояснив нам, що знаходиться на базі на чергуванні. «Працює», як бачиться, за старою сторожівською звичкою: що охороняємо, те й крадемо…

КП «Щит Миргородщини»

Про кримінальні «подвиги» КП «Щит Миргородщини» наша газета писала неодноразово

Зокрема, Знадобилося два місяці, аби добитися того, що поліція мала зробити за добу”

звернулася із заявою до прокуратури Полтавської області з приводу незаконної порубки. І днями отримала листа від нового керівника Миргородської місцевої прокуратури Володимира Пономаренка про те, що 16 жовтня ц.р. прокуратура внесла відомості за фактом незаконної порубки до ЄРДР. Розслідування проводить миргородська поліція.

Тільки, як зазвичай, дуже дивно «проводить»: принаймні жодного з чотирьох свідків ще не допитували, фото і відео не просили…

Певно, буде так, як і з моєю справою про перешкоджання журналістській діяльності з боку заступника директора КП «Щит Миргородщини» Віктора Костенка: слідчий Максим Бєдов виніс постанову про закриття провадження, то довелося скасовувати її через суд.

До слова, днями обласне управління водного господарства поновило договір оренди ставків з КП «Миргородське міжгосподарське підприємство з виробництва риби» і В.Костенку зі своїми «орлами» доведеться звідти піти. Тільки такі люди не люблять, коли не по-їхньому. Іван Герасименко небезпідставно підозрює, що саме «щитовці» вже кілька разів руйнували запір на гідроспоруді ставка, спричиняючи скид води, за що риоб’єднання намагалися оштрафувати.

Уже майже два роки поліція закриває всі провадження (або навіть їх не відкриває!), що стосуються правопорушень КП «Щит Миргородщини». Адже це «приватна армія» самого голови Миргородської РДА Юрія Коваленка.

До речі, останні мої публікації про «щитовців» стосувалися провокації щодо підприємця з села Остап’є Великобагачанського району Олександра Осипенка, щоб забрати в нього рушницю, і згаданої вже порубки в лісосмузі біля ставка.

Миргородська РДА «кришує» Комунальне підприємство «Щит Миргородщини»

А що райдержадміністрація «кришує» «щитовців», додатковий раз підтердила вона сама. Ось що пише на моє ім’я у «свіженькій» відповіді перший заступник Ю.Коваленка Віктор Фесенко: про свою господарську діяльність КП «Щит Миргородщини» райдержадміністрації не звітує і не зобов’язане звітувати. Так а навіщо воно тоді знаходиться в оперативному управлінні РДА, якщо воно їй не підзвітне і не підконтрольне?

В.Фесенко вказує у відповіді, що відповідно до пояснень керівництва КП «Щит Миргородщини», І.Гришко та Є.Мацак не є працівниками КП, а Я.Плакса на службовому авто КП 8 жовтня доставляв працівників поліції, куди ті сказали (в Остапівку – Авт.)

А далі – хоч стій, хоч падай (цитую В.Фесенка): «М.Безніщенко 17 вересня 2018 року мав вихідний день та займався з мешканцями села Шахворостівка розчисткою сухостою біля ставків на території Шахворостівської сільради».

Бачили ми той «сухостій»: ще ріс би й ріс… Та й на фото і відео в соцмережах видно, що кленки молоді, зелені. Тільки Фесенка та Коваленка це ніскільки не бентежить… Одно слово, відмазують, «кришують»…

З цього приводу єдино хочеться навести цитату з недавньої статті колеги-журналіста Вадима Демиденка: «Коли криміналітет зрощується з владою, то з’являється популяція сп’янілого від вседозволеності кримінального бидла, на генетичному рівні не спроможного сприймати чиїсь аргументи». Отак вийшло і з КП «Щит Миргородщини».

Людмила Стельмах (Кучеренко),

президент правозахисної ГО «Полтавський медіаклуб»